Běžec#týmu Kleť byl zcela suverénní, od začátku nenechal nikoho na pochybách, že je ze všech nejrychlejší, a druhého Davida Ardamicu porazil o rovnou minutu. „Běželo se mi úplně výborně, i když to byl sólo závod. Věděl jsem, jaká je konkurence, takže jsem s podobným průběhem počítal. Měl jsem cíl dostat se pod sedmnáct minut, což se těsně povedlo, takže spokojenost,“ usmál se v cíli spokojený vítěz, jenž se připravuje doma v okolí Kletě. „Teď ale trénuji hlavně na dráze a roviny. Už to není jako dřív, kdy jsem měl tři sta výstupů na Kleť za rok,“ dodá.

Pětikilometrový závod na Výstavišti bral Nymburg vyloženě tréninkově. „V sobotu jsem měl běžet mistrovství republiky v půlmaratonu v Pardubicích, ale tam jsem se bohužel nekvalifikoval. Limit jsem nesplnil o dvacet vteřin, což mě mrzí,“ přiznává. „Pět kilometrů je pro mě hrozně krátká vzdálenost. Zaměřuji se právě na půlmaratony a maratony,“ upřesní. „Ale trať na Výstavišti se mi moc líbila. Nulové převýšení, vyšlo i počasí. Běželo se mi opravdu dobře,“ neskrývá.

V Kamenném Újezdu se proběhly skoro dvě stovky závodníků.
Běžecká Grand Prix Kamenný Újezd jubilovala, dorazily téměř dvě stovky závodníků

Sobotní mistrovství republiky v půlmaratonu se sice odehraje bez jeho účasti, ale plány má pro letošní sezonu smělé. „Chtěl bych zaběhnout nějaký pěkný půlmaraton ideálně pod hosinu a třináct minut. Nejlépe v červnu tady v Budějovicích. A pak mám v plánu v září maraton v Berlíně. Tam si ale čas zatím neumím představit,“ usměje se. „Do budoucna bych chtěl zaběhnout maraton pod 2:20. To je můj takový dlouhodobý cíl,“ říká.

Výsledky: 1. Nymburg 16:55,27, 2. Ardamica 17:56,91, 13. Jarolím 18:12,36, 4. Ďoubal 19:27,83, 5. Kadlec 19:52,44. Ženy: 1. Schwalbeová (Něm.) 20:29,63, 2. Kolínová 20:45,90, 3. Tučková 21:49,51.