Basketbalistky Strakonic odjížděly do haly jednoho z hlavních adeptů na finále s cílem pokusit se o překvapení. To se ale nepodařilo. Strakonice v Hradci Králové prohrály a opustily pozice, které znamenají účast v play off. Jejich hlavní konkurent, tým VŠ Praha, porazil doma Ostravu a v tabulce Jihočešky předskočil.

„Výsledek vypadá jednoznačně, i když v naší hře byly také pozitivní momenty. Třeba když jsme se ve druhé půli dotáhli na osm bodů. Holky bojovaly, nemůžu říct, že ne, ale Hradec vždy zapnul na vyšší obrátky a jeho vítězství bylo celkově naprosto zasloužené," uznal kvality soupeře trenér Sev-en Strakonice Ivan Beneš.
Situace strakonických basketbalistek začíná pomalu připomínat situaci jindřichohradeckých Lvů v mužské Kooperativa NBL. Oba jihočeští zástupci v nejvyšších basketbalových soutěžích mají stejné cíle a také podobné problémy. Oba bojují o vytouženou osmičku zaručující účast v play off. Jak Strakonice, tak i Jindřichův Hradec se snaží přerušit téměř navlas stejně dlouhou šňůru prohraných zápasů.
Zatímco Lvi se po další porážce mezi osmi nejlepšími týmy ještě zuby nehty drží, strakonické basketbalistky tento víkend z osmičky vypadly. „S Karlem (trenér Lvů Forejt – pozn. red.) jsem kdysi hrával ve Spartě a mužskou soutěž samozřejmě sleduji. Také my bychom chtěli přispět k dobré propagaci jihočeského basketbalu. Nyní máme za sebou sérii těžkých zápasů s favorizovanými týmy. Teď nás však čekají utkání, která naznačí, jestli na to máme hrát s nejlepšími týmy v play off, nebo nemáme," myslí kouč Beneš na následující duely s Lokomotivou Karlovy Vary, VŠ Praha a Slovankou.
Trenér, který kritikou hráček obvykle šetří, říká tentokrát rezolutně: „Především zahraniční hráčky zatím nesplňují naše očekávání. Teď nemluvím o Kastanekové nebo Vrančičové. Výkony Berryové jsou ale zklamáním a budu si s ní muset promluvit," říká Ivan Beneš.