Doma hraje Jihostroj lépe než venku. Týmu trenéra Kowala se daří servis, zatímco v halách soupeřů nejsou zatím výkony moc přesvědčivé. Můžete se vsadit. Zařadí Brazilec Carísio do své hry při zápase neobvyklý signál? Zatím to doma vždy udělal. Blokaře si pošle metr od sebe a do mezery mezi sebou a útočníkem pustí argentinského smečaře. Pomalejší nahrávka půlmetr nad síť a bum. Ingacio Luengas, říkají mu Náčo, neomylně skóruje. Hezká věc, která je k vidění spíš v létě na antuce. V extralize na soupeře platí, uvidíme, co jí řeknou urostlejší blokaři v Lize mistrů. 

Zápas s Příbramí začne v 18.00. České Budějovice zase budou v roli favorita. S tím se ale dá počítat pro celou sezonu. Kromě Ligy mistrů. Dvaadvacátého listopadu odehraje Jihostroj zápas v Lüneburgu. 28.11. přijede do Českých Budějovic Jastrzębski Wegiel.

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice
První vítězství Jihostroje u soupeře, Balabanov se dostává do tempa

"My se díváme na nejbližší zápasy," říká polský trenér Jihostroje Andrzej Kowal. "Nejdřív musíme zvládnout utkání v extralize, pak v Německu v Lize mistrů, až pak začneme přemýšlet nad silným soupeřem z Polska."

Příbram má na soupisce českobudějovického talentovaného blokaře Lukase Totha. Jinak ale Středočeši lovili posily v zahraničí: Ignacio Benitez, Gabriel Franco, Stanislav Lyzanets, Volodymyr Tevkun, Michele Verasio…

A ještě jedna zajímavost. Diváci se v úvodních kolech jen těžko orientují. Ale ano, hrát se bude 13. kolo. To není překlep. Zápas Jihostroj Č. Budějovice - Příbram je totiž zápasem 13. kola extraligy, která se ve čtvrtek odehraje, jako vsuvka, odehraje kompletní (kromě včera odehraného zápas K. Vary - Liberec).