Doma Suchdolští Betonovu dvakrát porazili, a tak Českobudějovičtí čelí prvnímu mečbolu – pokud nevyhrají, končí.

Naopak když dnes uspějíí, bude se hrát na Pedagogu i v neděli (znovu od 13.00). Případný pátý rozhodující zápas by se hrál za týden v Suchdole. Betonova vyhrála čtyři tituly v řadě a boj o ten pátý nevzdává, ujišťuje v rozhovoru hrající šéf týmu Petr Kaše.

V zákulisí se hovoří o tom, že Betonova ukončí činnost. Je to pravda?

Vypadá to, že po sezoně tým rozpustíme.

Podobné hlasy zněly už dříve, nakonec se Betonova jen přejmenovala, ale hraje dál…

Mluvili jsme o tom před dvěma lety, ale tenhle rok to vypadá, že to bude definitivní, protože spousta z nás má rodiny, do toho různé hokeje, takže času je málo a už se těžko dáváme dohromady, což je letos vidět i na výsledcích. Proto jsme se rozhodli, že na devadesát devět procent končíme.

České Budějovice - Hokejbalisté Betonovy All Stars porazili v sobotním čtvrtfinále Pedagog ČB 4:2 a vedou 1:0 na zápasy. Obhájci titulu otočili skóre ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Českobudějovické derby slibuje zajímavou odvetu.Zdroj: Deník / Kalinics MichaelJe něco, co by mohlo vaše rozhodnutí zvrátit?

Asi ne. Po Tomáši Jílkovi jsem si vzal mužstvo na starost a možnost, aby nadále fungovalo pod mým vedením, tu není. Ani kdybychom získali pátý titul. Leda, že by se našel někdo, kdo po mně tým převezme, o čemž pochybuji. Já už bych chtěl figurovat jen jako hráč, pokud bych pokračoval, takže šance je malá.

Tudíž sobotní zápas může být poslední v historii Betonovy?

Je to možné…Ale doufáme, že ještě nebude! Snažíme se na víkend poskládat sestavu. Bude hrát, kdo má ruce a nohy, a nepřipouštíme si, že bychom končili, i když stát se to může. Tak uvidíme. Uděláme maximum, abychom se ještě vrátili do Suchdola.

V Suchdole jste dvakrát prohráli. Byla šance urvat alespoň jedno vítězství?

Byla šance v sobotu, kdy jsme si prohráli zápas sami. Po dvou třetinách jsme vedli, byli jsme možná malinko lepším týmem, ale ve třetí části bohužel přišla nedisciplinovanost. Udělali jsme několik zbytečných faulů a domácí je nekompromisně trestali. Sedmý gól nám dali do prázdné brány, když jsme hráli vabank. V neděli jsme jeli oslabeni o dva hráče a na začátku vedli, ale domácí vyhráli zaslouženě. Druhé utkání patřilo jim.

Avizujete posílenou sestavu. Máte, kam sáhnout?

Skončila extraliga, kde jsme měli v Kertu Praha zkušeného Jana Nýdla. Slíbil, že přijede na pomoc. Věříme, že jeho přítomnost by mohla soupeře postrašit a nám pomoci, protože přes svůj věk je herně pořád někde jinde. Na druhou stranu nemůže hrát David Šperl, který se svými výkony v Kertu nominoval do reprezentace a míří na soustředění. Po zranění se vrací Krotký, který utrpěl s Pedagogem tržnou ránu, plus dva kluci z Krumlova – Gallistl a Unger. Měli bychom dát dohromady tři lajny a věřím, že to bude znát, protože v Suchdole jsme doplatili na to, že nás bylo málo.“