Bursův duel byl skutečným vrcholem nedělního dopoledne v Gerbeře. Domácího miláčka publika stálo vítězství hodně sil. „Byl to hodně těžký zápas. Trenér si myslel, že to půjde lehce, ale pořádně jsem se nadřel,“ usměje se spokojený Bursa. „Sáhl jsem si až na dno,“ přiznává.

Zatímco v úvodním kole měl navrch spíše Helešic, v dalších dvou zasypal svého soka sprškou tvrdých úderů Bursa. „Byl to hodně vyrovnaný zápas a já osobně bych skoro řekl, že měl vyhrát on. Ale od toho jsou tam rozhodčí, aby určili kdo vyhrál. Zaplaťpánbůh, že to takhle dopadlo,“ usměje se. „Pro lidi to musel být hezký zápas, ale kdyby vyhrál on, tak bych se nezlobil,“ tvrdí sportovně.

Bursa má sílu jako menší býk, ale značnou nevýhodu má v menší postavě a tím pádem i kratších pažích. „To je moje nevýhoda ve většině zápasů. Proto se snažím zvolit takovou taktiku, abych vzdálenost mezi mnou a soupeřem zkracoval. Navíc jsem se ale i méně hýbal. Pohyb mohl být lepší. Koupil jsem toho docela dost,“ s úsměvem přiznává.

Bursův zápas měl parádní diváckou kulisu a více než tisícovka diváků svého borce doslova dohnala k vítězství. „Lidi byli fantastičtí, to byla nádhera. U nás jsem se nikde s takovým publikem nesetkal. To je pak člověk ochoten v ringu i umřít,“ vzkazuje skvělým českobudějovickým příznivcům boxu.

Od druhého kola Bursa výrazně krvácel z nosu. Na kuráži mu to však nijak neubralo. „Mně to nevadí a nijak si to ani nepřipouštím. Naopak. Abych řekl pravdu, tak jsem rád, když tam trochu krve je. K boxu to rozhodně patří. Není to sport pro ženské, abychom chodili domů bez monoklů. Když tam teče moje krev, tak mi to nevadí,“ naznačuje Bursa, že v žádném případě žádným třasořitkou.

Samson letos v extralize nasbíral už čtyři vítězství a ani jednou neprohrál. Potichu se začíná mluvit o velkém úspěchu. „Byl bych rád, kdyby se nám povedlo extraligu vyhrát,“ naplno Bursa vyhlašuje to, o čem vedení klubu zatím nahlas mluvit nechce. „Kolektiv tady by si to určitě zasloužil. Jsou tady borci, kteří tady boxují už nějaký pátek. Není to jako v jiných klubech, kde proti vám v každém zápase nastoupí někdo jiný. Jsem rád, že má takhle stabilní kádr, který drží trenér pan Faber. Ten zaslouží velkou poklonu a hlavně také pro něj bychom chtěli extraligu vyhrát,“ tvrdí obávaný bombarďák.