Na ledě Budvar arény se pojede o přebornické tituly seniorů a v juniorské kategorii o tituly mistrů republiky.

„Přípravy vrcholí, na závod se chystáme už tři měsíce,“ tvrdí místopředsedkyně klubu Ivana Andrejičová a doplňuje, že na jih Čech dorazí padesát až šedesát krasobruslařů z celé republiky.

Velkým tahákem by měla být účast reprezentační sportovní dvojice Bidař – Kadlecová. Při své premiéře na ME v Bernu skončil sympatický pár senzačně sedmý. Na domácím ledě už Petr Bidař (BK ČB) jako junior vyhrál mistrovství republiky, ale ve dvojici na jihu ještě nebruslil. Bude to jeho premiéra.
Nad jeho účastí se však nečekaně objevil jeden otazník. „Je nemocný. Petr se v sobotu vrátil z mistrovství Evropy domů, v pondělí měl v Praze už zase trénovat, ale zůstal doma, protože chytil chřipku. Leží, má čtyřicítky horečky, tak jsem zvědavá, jestli se stihne uzdravit. Všichni věříme, že ano,“ krčí rameny Ivana Andrejičová, která zvala na závod alespoň v roli čestného hosta Tomáše Vernera, ale ten se zatím neozval.

Mistrovství Evropy v českobudějovickém klubu intenzivně prožívali, protože měli v Bernu hned dva své zástupce. A oba dopadli znamenitě, což je nejlepší reklama pro českobudějovické krasobruslení – a zároveň pozvánka na víkendové závody. „Tohle absolutně nikdo nečekal!“ neskrývá Ivana Andrejičová nadšení ze třetího a sedmého místa závodníků BK ČB.

Petr Bidař se na závod na domácím ledě velice těší. „Je to domácí prostředí, přijde ho povzbudit spousta lidí. Na domácím ledě se jede vždycky dobře, to je fakt,“ věří Andrejičová, že MČR juniorů o svůj zlatý hřeb nepřijde.