Vinou zranění vynechal čtyři závody, a tak nemá naději na medaili. Na formu si ale naříkat nemůže. Na posledním venkovním závodě v Děčíně udělám svému otci a trenérovi v jedné osobě radost. „Na celkem neprůjezdných tratích předváděl krásné věci. Většina pasáží v překážkách se jela shodně s kategorií elite, ale Dominik se nezalekl a do všeho šel naplno. Ne vždy mu to vyšlo, a kdyby volil technické body, bojoval by o zlato,“ říká Puffer starší. Jeho syn si opět stoupl na „bednu“, bral bronz. „Je to velký úspěch a motivace do treninku, kde už zkoušíme právě ty dospělé prvky, které Dominika hodně lákají. Ale to chce čas a moc hodin tréninku,“ ví dobře trenér.

Další jeho svěřenec Martin Majer si do Brna pojede pro už jistý titul přeborníka republiky v jedné ze začátečnických kategorií. Naváže tím na stejný titul Josefa Bigase.

Finálový podnik MČR na brněnském výstavišti se stane součástí mezinárodního sportovního veletrhu Sport-Life. Závod se jede 8. listopadu v pavilónu G1 a divákům jistě nabídne atraktivní podívanou.

Jihočeský sportovec roku do 15 let Dominik Puffer bude ve své kategorii nejmladším účastníkem. „V Elite bude k vidění opravdu světová špička. Příznivci biketrialu se mohou těšit také na exhibiční finále, které je na programu od 15 hodin,“ zve trenér Puffer příznivce do Brna.