Vyhrál Richard Lochmann (AMK Březová) před Polákem Mrugalou. Lochmann se stal také absolutním vítězem seriálu MČR. Dominik Puffer obsadil celkově 5. místo. V konečném zúčtování mu chyběly k ještě lepšímu výsledku tři závody, které vynechal vinou zranění. „V konkurenci dvaceti jezdců, starších až o tři roky, je to velký úspěch,“ notují si otec a syn Pufferové.

V příští sezoně Jihočech už bude věkem regulérně patřit do kategorie juniorů, ale pokud se neobjeví postaršený jezdec, opět bude ve startovní listině nejmladší.

Model se líbí

Sezonu 2009, a už i zimní přípravu, absolvuje na zbrusu novém kole. Dostane je darem na doporučení české biketrialové komise od nadace pro talentovanou mládež.

„Bude to už mé šesté biketrialové kolo – ale poprvé za něj nedáme padesát tisíc!“ libuje si Domin Puffer a na dálku děkuje zejména prezidentovi biketrialu Havelkovi. Nové kolo se mu prý na pohled velice zamlouvá. „Model 2009 je moc pěkný,“ tvrdí. „Už jsem po něm pokukoval na letošním mistrovství světa, kde ho jeli zkušebně tovární jezdci,“ přiznává mladý Jihočech.

Zimní přípravu patnáctiletý Dominik Puffer opět absolvuje v jednom z pavilónů českobudějovického výstaviště.

Konečné pořadí MČR 2008 – kategorie Junior (prvních pět): 1. Lochmann (Březová), 2. M. Kuběnka (Mělník), 3. Kakáč (Blansko), 4. L. Kuběnka (Mělník), 5. Puffer (ČB).