Právě Miguel Angel de Amo přišel do haly mezi prvními. Snad stokrát si třásl pravicí se svými fanoušky. V dresu Jihostroje při svém úspěšném působení zanechal výraznou stopu.

Do prvního setu nastoupili domácí ve své tradiční sestavě a hned úvodní výměna naznačila, že se diváci mohou těšit na kvalitní volejbal. Oba týmy začaly velmi soustředěně a pravidelně se střídaly ve sbírání bodů. Do dvou bodového trháku šli poprvé Španělé 19:17, ale Jihostroji se podařilo srovnat perfektním blokem.

Hru precizně řídili nahrávači, kteří se do koncovky snažili správně naladit všechny útočníky. Nakonec byl šťastnější „budějovický“ Carísio, na setbol dal důvěru Gonzálezovi a ten se nemýlil.

Také druhá sada byla jako na houpačce do stavu 10:10. Po chybách domácích hráčů, a především přičiněním de Ama na podání, který dal dvě esa, získal španělský tým pohodlný až čtyřbodový náskok. Nahrávač Carísio stále častěji vybízel k útočení své trumfy Gonzáleze a Luengase, ale španělská obrana na síti i v poli byla skvělá a obrat v setu nepřipustila.

Václav Drchal oslavil 60. narozeniny
Václav Drchal slaví 60. narozeniny. Jako první smečoval podání

Volejbalisté z Kanárských ostrovů našli ve třetím dějství správný rytmus. Svůj den neměl tentokrát Luengas, jeho smeče z velké výšky měli soupeři dobře přečtené. Jihostroj se rval, Carísio vymýšlel nové kombinace, ale srovnat skóre se domácím i přes ohromnou bojovnost nepodařilo.

Jihočeši ztratili šanci na třetí místo ve skupině Ligy mistrů, ale pro své příznivce, kteří neúnavně vytvářeli úžasnou kulisu, chtěli utkání vyhrát. Van Schie, který nahradil v sestavě Gonzáleze, zářil na servisu i v útoku a rázem Jihostroj vedl 16:12. Hráči Las Palmas ještě zmobilizovali síly a čtvrtý set zdramatizovali (23:23), ale k radosti domácích diváků ho nakonec získaly České Budějovice.

V pátém setu se strany měnily za stavu 8:5 pro domácí Jihostroj. Španělský nahrávač de Amo už zaslouženě odpočíval na lavičce, ale emotivní trenér hostů Carreno prohru svého týmu i tak nechtěl připustit. A volejbalová paráda na jihu Čech pokračovala. Luengas rozvášnil fanoušky tvrdou ranou a vybojoval mečbol. Esem celé utkání ukončil Stijn van Schie.

Nejlepším hráčem byl vyhlášen domácí smečař Ignacio Luengas.

Jihostroj ČB – Guaguas Las Palmas 3:2 (23, -18, -20, 23, 12), rozhodčí Pop (Rumunsko) - Puecher (Itálie), diváků 1630, 132 minut. Jihostroj ČB: Luengas, Balabanov, González, Carísio, Taylor-Parks, Ondrovič – libero Kovařík (Sedláček, van Schie, Leština). Trenér: Andrzej Kowal.