Evropský šampionát se jel v Kaplici po delší odmlce poprvé před rokem a byl to po všech stránkách vydařený závod. Letos mají pořadatelé očekávání ještě větší. „Osmdesátek je zatím přihlášeno čtyřicet osm, šedesátek třicet sedm. To jsou skutečně velké počty, ze kterých máme radost,“ pochvaluje si ředitelka závodu Blanka Vaněčková. „Loni se u nás jezdcům u nás líbilo, tak se k nám rádi vracejí. To nás těší,“ dodá.

Součástí programu bude také domácí juniorský šampionát ve třídách 50 ccm, 125 2T a MX2. „Dohromady by tady mohlo být nějakých sto padesát jezdců, což je skutečně slušná suma,“ chválí si.

Program v Blanské kotlině bude rozložen do dvou dnů. Sobota bude vyhrazena volným tréninkům a kvalifikacím, v neděli budou dopoledne tréninkové jízdy a odpoledne už se bude závodit o body. „Pouze české mistrovství padesátek absolvuje svůj kompletní program už v sobotu,“ doplňuje Vaněčková.

Trať v Blanské kotlině zůstává víceméně stejná jako byla na květnovém mezinárodním mistrovství republiky seniorů. „Pouze padesátky pojedou jako už tradičně zkrácenou verzi,“ upřesňuje Vaněčková.

V sobotu budou na programu tréninky a kvalifikace, plus finálový závod domácího šampionátu padesátek. V neděli se pojedou finálové jízdy o mistrovské body ostatních kategorií.

V sobotu večer se přímo v areálu uskuteční slavnostní zahájení závodu a představení jezdců. To se loni konalo přímo ve městě a setkalo se s velkým ohlasem. „Začínat se se mělo kolem sedmé hodiny večerní, ale přesný čas budeme ještě upřesňovat podle časového harmonogramu.“

Jeho součástí bude také a dresu rakouského závodníka Michi Sandnera. Výtěžek bude věnován desetiletému Adámku Moravcovi, jenž trpí spastickou diplegickou mozkovou obrnou a epilepsií. Poté bude následovat volná zábava a diskotéka.

Doprovodný program bude probíhat i po oba závodní dny. Besip představí simulaci nárazu a hry pro děti, k vidění budou třeba i buginy.

Časový plán závodu:

Sobota

8:00 volné tréninky

10:10 kvalifikační tréninky

13:00 I. jízda MR 50 ccm

13:55 kvalifikace ME 85 ccm

14:35 kvalifikace ME 65 ccm

15:10 II. jízda MR 50 ccm

Neděle

9:00 warm upy

10:30 I. jízda ME 85 ccm

11:15 I. jízda ME 65 ccm

11:50 I. jízda MR 125 ccm a MX2

13:30 II. jízda ME 85 ccm

14:15 II. jízda ME 65 ccm

14:50 II. jízda MR 125 ccm a MX2