Deník už přinesl informaci o připravovaných cyklistických závodech, které se pojedou pod názvem Táborské okruhy 2011.
Pořadadatelé z Agentury cyklistika nachystali na asfaltovém povrchu okruh v délce 1 km. „Muži a junioři ho pojedou shodně padesátkrát, ženy třicetkrát,“ přibližuje Petr Balogh. Atraktivní kritérium se v pěti samostatných dílech odehraje ve sportovním areálu Komora.
Přihlášky, které organizátoři zaznamenali, jsou početná, navíc se v nich objevují velmi známá jména. „Pojedou třeba Mlynář, Zlámalík, závodníci ze Sparty, Dukly a Slavie Praha,“ říká Balogh.
Početnou skupinu budou samozřejmě tvořit také cyklisté domácího CT Tábor. „Měla by se tu sejít česká špička,“ potvrzují pořadatelé z Agentury Cyklistika.
„Kriťák“, neboli cyklistikcé kritérium, bývá pro fanoušky oblíbenou zábavou. Pro zkušené organizátory z Tábora je ale toto odvětví přece jen malou neznámou. „Trochu máme obavy, kdyby počet závodníků přesáhl únosnou mez, museli bychom odmítat. Určitě všechno zvládneme,“ ujišťuje Petr Balogh s úsměvem na tváři.
Připraveno bude nové ozvučení, v roli komentátora se objeví osvědčený reportér Pavel Petr. Závody jsou samostatné, body se do seriálu nesčítají. „První kritérium se pojede pod názvem Velká cena Caterpillar, zveme všechny fanoušky cyklistiky,“ vzkazuje do celého Jihočeského kraje Petr Balogh.
Termíny závodů: 13.4., 11.5., 8.6., 6.7, 3.8.