V sobotu ráno opustili českobudějovičtí volejbalisté chatu Seibert v Peci pod Sněžkou, v jejímž okolí každý rok nabírají fyzičku na extraligovou sezonu. Výprava Jihostroje vyrazila na antukový turnaj do Chlumce nad Cidlinou, ale nakonec jej kvůli dešti opustila. Stihla odehrát jen první zápas s Kladnem (2:0), pak začalo pršet a tak pokračovala v cestě domů.

O pořadí nakonec rozhodoval los. „Antuka plavala, nešlo hrát. Tak další výsledky Standa Pochop vystříhal, ale prý se mu moc nedařilo. Myslím, že jsme nepostoupili ze skupiny,“ směje se blokař Michal Sukuba. Zrušení turnaje ale on i jeho spoluhráči přivítali. „Byli jsme všichni dost unavení. Po týdnu v horách jsme toho měli dost, tak jsme rádi jeli domů,“ říká.

Od pondělí už opět prohání trenér Petr Brom své svěřence v jihočeské metropoli a jejím okolí. Na programu je stále hlavně běh a posilovna. „Navázali jsme na soustředění v Peci. Jedeme ten samý rytmus, běhy, posilovna, ale také už zapojujeme tréninky v hale, kde začínáme pilovat techniku,“ informuje devětadvacetiletý blokař.

Kotníky, které jej několikrát v průběhu sezony upoutaly k posteli, zvládají již druhý náročný týden. „Kotníky zatím drží. Na turnajích jsem měl ortézy a bylo to dobré, v kopcích na nerovném terénu také vydržely,“ pochvaluje si. „V hale už je nesundám z nohou a bude to dobré,“ dodává.
O víkendu má českobudějovický tým volno, po třetím týdnu trénování pak vyrazí v sobotu 21. srpna na poslední antukový turnaj do Bučovic.