Od návratu Kladna do extraligy v sezoně 2015/16 bylo mezi Českými Budějovicemi  a Kladnem sehráno celkem 24 vzájemných zápasů. Bilance je úspěšnější  pro Jihostroj. Šestnáct výher proti osmi porážkám.

Kladno ale bylo a je nebezpečný soupeř. Dokonce se mu podařilo vybojovat mistrovský titul, velmi výraznou stopu v tomto týmu zanechal třeba českobudějovický Odchovanec Martin Böhm, který se v létě stane prezidentem klubu v Příbrami.
Už osmkrát se mezi těmito dvěma soupeři natodil výsledek 3:1. A je to tak nějčastější skóre, kterým České Budějovice vybojovaly nad Kladnem výhru. Z posledních třinácti vzájemných zápasů vyhrál jedenáctrktrát Jihostroj. Ale pozor! Dva z posledních tří duelů vyhrálo Kladno.

Jestřábí oko v Českých Budějovicích vypovídalo poslušnost
Jestřábí oko? Spíš Žižkovo. Vidělo, ale napůl. Zápas kazila nefungující technika

Budějovice se drží hesla můj dům můj hrad. Kladno vyhrálo naposledy ve Sportovní hale 14. ledna 2017. Böhma už jsme zmiňovali, za připomenutí určitě stojí třeba Filip Křesťan. A aktuálně? Za Kladno pinkal nahrávač Jihostroje Ondřej Piskáček a naopak za Budějovice smečoval útočník (ale letos i libero) Jiří Kraffer.

Kdo vyhraje, postoupí do Final Four Českého poháru. Nejlepší čtyři týmy soutěže se sejdou 26. a 27. 2. v Kutné Hoře. Losovat se bude už v pátek 3. 2.