Josef Talafous, to je borec s dlouhodobě stabilní výkonností. Potvrdil ji i na prestižním galavečeru bojových umění Prague Harley Day. V souboji dle pravidel muaythai porazil 3:0 na body domácího Kryštofa Mareše z pražského klubu Lanna Gym. „Mareš je reprezentant. Pro Pepu je to velice cenný výsledek," chválí jeho trenér Michal Novák.

Další zástupkyně klubu Eliška Pelechová se vypravila do Polska do Varšavy, kde se představila na Ladies Figt Night. „Byl to galavačer výhradně pro ženské bojovnice. Účast byla z celé Evropy a bojovalo se podle pravidel K1. Eliška se utkala s Polkou žijící v Německu Aniou Fuczovou. To je velmi zkušená a kvalitní bojovnice. Eliška nakonec po srdnatém boji prohrála na body, ale rozhodně nezklamala. V utkání byla k vidění řada výměn a přes prohru se rozhodně neměla zač stydět," zdůrazní trenér.

Zájezd do Polska byl pro Pelechovou výbornou zkušeností. „Byl to ohromný galavečer v kongresovém sálu. Přišlo hodně diváků, bylo to fakt dobré," oceňuje Novák.

David Velíšek a Marek Hůlka reprezentovali klub na dalším kole amatérského mistrovství republiky v MMA v Opavě. A velice úspěšně. Oba už jsou mistry republiky a do nové sezony vkročili pravou nohou. „Velíšek vyhrál na škrcení a Hůlka v nesmírně tvrdém utkání technickým k.o. Jeho soupeř bylo o deset kilogramů těžší, což je v bojových sportech obrovský rozdíl. Marek neměl ani za povinnost do takového zápasu nastoupit. Ale je to tvrďák. Šel do toho a soupeře doslova zdecimoval," rozplývá se Novák.

Sezona bojových sportů se rychle rozjíždí a zahálet pochopitelně nebudou ani Českobudějovičtí. „O víkendu nás čeká v Praze mistrovství republiky v muaythai. Vlasta Bařinka je v přípravě na pyramidu o pás mistra Evropy rovněž v muaythai. Ta se měla původně konat v Turecku, ale z bezpečnostních důvodů byla odložena. Pepa Talafous, Eliška Pelechová a Michal Janáček se chystají na říjnové mistrovství Evropy v muaythai v Chorvatsku," informuje šéftrenér Gladiators Gym o nejbližších plánech.

V klubu vítají také nové adepty bojových sportů. „Rozjíždíme nábory. Zájemci mohou přijít každý den od 16 hodin do pavilonu M na Výstavišti, kde trénujeme," informuje Michal Novák.

Příznivci bojových sportů se pak mohou těšit na 26. listopad, kdy se uskuteční v Českých Budějovicích další ročník populární Gladiators Night.