„Honzu samozřejmě také velmi zasáhla tragédie našeho klubu a jako jeden z mnoha našich hráčů nabídl pomoc v nelehké situaci. A jednání nakonec dospěla do zdárného konce," přibližuje Radim Valcha, sportovní ředitel Lvů.

S hráčem, který po odchodu z nejvyšší úrovně hrál za Písek druhou ligu a k tomu v klubu trénoval mládež, se Jindřichův Hradec dohodl na spolupráci do konce probíhající sezony.

Jan Čech prostředí u Vajgaru velmi dobře zná. V tamním klubu dlouhodobě působil. „Byl také u našeho historického postupu i při první sezóně v Mattoni NBL," přibližuje Radim Valcha.

Novou posilu tak není potřeba dlouho ani představovat fanouškům. Příznivci Lions si na Jana Čecha velice dobře pamatují.

V sestavě Jindřichohradeckých vždy patřil mezi největší bojovníky, čímž strhával i ostatní k výborným výkonům. „Má snad dvoje plíce. Je torpédem na křídle a neúnavným rváčem na obou stranách palubovky. Nikdy nevynikal svými statistikami, byl však vždy v čele lví smečky a bojoval až do poslední vteřiny," vyzdvihuje ředitel Valcha.