V sobotu se díky unikátní sportovní akci Boletice Race vůbec poprvé otevře veřejnosti oblast kterou pořadatelé nazývají: „Neznámá Šumava."
Boletice Race nabízí dva cyklistické závody na 41 a 68 km, běh na 20 kilometrů, závody dračích lodí, závody pro děti a také atraktivní kulturní a zábavný program pro celou rodinu.
„V okolí rybníka Olšina se představí celá řada zajímavých sportovců," souhlasně přikyvuje tiskový mluvčí závodu Jiří Nikodým.
Všechny tři tratě zavedou účastníky do krajiny, která se rozprostírá jen pár kilometrů severně od Lipna 
v okolí rybníka Olšina. Dosahují až k osadám Uhlíkov a Arnoštov, které leží nedaleko Volar. „Právě tady se otevírá každý víkend, a také o svátcích, vojenský újezd Boletice, do něhož byl víc než šedesát let vstup normálním smrtelníkům zakázán," připomíná Jiří Nikodým neopakovatelnou atmosféru závodu, kterou pomáhá vytvářet prostředí.

„Dál zůstávají místa, kam se dostanete jen jako účastníci některého ze závodů, nadále v nich působí Armáda České republiky."
Běžci i cyklisté projedou (proběhnou) tankovou nebo leteckou střelnicí, které jsou po celý rok nepřístupné. „Běžecká trať měří dvacet kilometrů, startuje na Olšině, přes obec Hodňov a pak už většinou po zpevněných polních a lesních cestách a loukách. Běžci se dostanou na netušená místa, ale také si naplno užijí svůj sportovní výkon."
Jak už Deník v týdnu informoval prostředí výborně zná elitní (jiho)český vytrvalec David Vaš. „U tratě bydlí moje babička," říká.
A tak Vaš především 
v Polné, kde budou mít závodníci za sebou patnáctý kilometr, očekává největší počet fanoušků… „Spokojený budu za čas pod hodinu dvacet," dodal Vaš.
Na cyklisty čekají dvě trasy po zpevněných cestách dlouhé 41 a 68 kilometrů. Na obou se střídají stoupání se zajímavými sjezdy. „Ty spíš než k riskování vybízejí k opatrnost," vzkazuje prostřednictvím Deníku tiskový mluvčí Jiří Nikodým.
„Kdo není běžec, ani biker, může si na hladině rybníka Olšina vyzkoušet dračí lodě." Svoji trať si vyberou také děti. „A o zábavu se budou start stand up komik Daniel Čech, Olga Lounová nebo Xindl X."

Časový program:
10.00 běh 20 km / start
11.30 kolo 68 km / start
12.00 kolo 41 km / start
10.15 dětský závod běh (500 a 1000 metrů)
10.15 dračí lodě – průběžně celý den
13.00 dětský závod kolo (500 a 1000 metrů)