Ve svém domovském stánku v Gerbeře totiž bude jejich soupeřem čtrnáctinásobný mistr republiky SKP Ústí nad Labem. Boxovat se bude tradičně od 10 hodin.


Severočeši budou pochopitelně vysokým favoritem zápasu. „V jejich kádru nastupuje šest reprezentantů, pro které bude utkání u nás generálkou na mistrovství světa v Chicagu,“ upozorňuje trenér Zdeněk Faber. Jedním ze šestice je i trenérův syn František, který již několik let hájí barvy právě Ústí. „Soupeř je samozřejmě vysokým favoritem zápasu, ale neskládáme zbraně dopředu a hodně budeme spoléhat na tradičně výborné publikum,“ láká fanoušky na atraktivní duel.


V pětičlenné extralize by Jihočeši chtěli usilovat o bronzové medaile. „Třetí místo by bylo velký úspěch. Liga bude letos asi hodně vyrovnaná a kromě nás všichni soupeři opět sáhli k angažování posil ze zahraničí. My sázíme na naše kluky a v každém utkání chceme odevzdat maximum. Především doma před našimi výbornými diváky. Uvidíme, jaké umístění z toho bude na konci sezony,“ uvádí prezident klubu Miroslav Leština.