Domácí věří, že proti silnému soupeři nastoupí v plné síle. „Doufáme, že kompletní budeme. Pouze se obáváme chřipkové epidemie, která v těchto dnech řádí. Kluci dostávají vitaminy a nechodíme běhat ven, snažíme se trénovat jenom v tělocvičně,“ říká trenér Samson Boxing klubu Zdeněk Faber. „Připraveni ale jsme a budeme boxovat naplno,“ ujišťuje.

V prvním vzájemném duelu v Ostravě Jihočeši prohráli těsně 8:10. „Ta porážka nás mrzí ještě teď. Byl tam jeden otočený zápas, kvůli kterému jsme prohráli. Podali jsme protest, všichni tři rozhodčí za to utkání dostali trest, ale body už nám stejně nikdo nevrátí,“ posteskl si.

O složení týmu nechce Faber hovořit dopředu. „Nechceme soupeři prozradit, kdo v jaké váze nastoupí. Budeme se snažit soupeře překvapit,“ říká trochu tajemně. „Rozhodně obsadíme všechny váhy a očekáváme hodně atraktivní zápasy,“ slibuje.

Jedinou jistotou v sestavě Samsonu je Pavel Šour v supertěžké váze, který se do českobudějovického ringu vrátí po dvouleté přestávce. Jeho start by měl být obrovským lákadlem pro diváky. „Poprvé nastoupil v Děčíně, ale tam jeho soupeř brzy odstoupil pro zranění,“ doplňuje Faber.

Ostrava je ale rozhodně jedním z nejtěžších soupeřů v extralize. Loni se dostala až do finále play off, kde favorizovanému Ústí n. Lab. podlehla až v rozhodujícím třetím duelu.

Medailista z MS

V ostravském dresu nastupuje řada skutečně zajímavých borců. Největší hvězdou týmu je třetí z podzimního mistrovství světa v Chicagu Polák Szot, jenž nastupuje ve váze buď do 60 nebo 64 kilogramů. Na světovém šampionátu byl i současný nejlepší slovenský boxer Hlavačka a třetím účastníkem MS je Sojka, jehož předpokládaný duel s Vodárkem by měl být jedním z vrcholů nedělního dopoledne. Svou kvalitu má i mistr republiky, Slovák s českým občanstvím Sliž a juniorský mistr republiky Špringl, jenž by se podle papírových předpokladů mohl v ringu postavit českobudějovickému bombarďákovi Jiřímu Bursovi.

Stejně jako trenér Faber i prezident klubu Miroslav Leština spoléhá na výborné českobudějovické diváky. „Chtěl bych fanoušky pozvat do Gerbery. Oni jsou naším povoleným dopingem a rád bych jim poděkoval za celý minulý rok, kdy nám zachovávali svou přízeň. Těším se na celé atraktivní utkání, ale vypíchl bych zápasy Jiřího Bursy a Pavla Šoura. Ty by měly patřit k opravdovým vrcholům celého utkání,“ míní šéf klubu.

Samson je v aktuální extraligové tabulce pátý a zatím stále čeká na první letošní bodový zisk. „Naši borci zaslouží ocenění, přestože jsme v tabulce poslední. Za své výkony se určitě nemusejí stydět. Naposledy jsme prohráli v ringu mnohonásobného mistra republiky Ústí nad Labem po boji 6:12, což byl nejlepší výsledek za poslední roky,“ chválí Leština svůj tým.

Divácká soutěž

Kromě samotného duelu bude pro diváky připraveno již tradičné losování vstupenek o dárkové koše. „Věřím, že je to pro diváky příjemné zpestření,“ je Leština přesvědčen. „Zápas bude mít jako vždycky slavnostní úvod. Chybět nebudou hymna ani hostesky.“
Vstupné zůstává stejné jako v loňském roce. Dospělí zaplatí šedesát korun, zlevněné vstupné činí polovinu.