A byla to premiéra jak má být. Ve váze do šedesáti kilogramů porazil Šmída ze společenství Děčín a Most, čímž přispěl k celkovému vítězství svého týmu 12:6.

O tom, že půjde poprvé v kariéře do extraligového ringu, se Hejna dozvěděl až na poslední chvíli. V šedesátce totiž nahradil Chalmatova, jenž nemohl nastoupit z rodinných důvodů. „Vůbec jsme s tím nepočítal a bylo to skutečně hodně narychlo. Že budu boxovat jsem se dovzěděl až den před utkáním ve dvě hodiny odpoledne,“ přikyvuje.

Příprava na těžký duel tak měla k ideálu hodně daleko. „Nepočítal jsme s tím a navíc jsem byl celý týden nemocen, takže jsem vůbec netrénoval. Měl jsem trochu obavu, jak to dopadne, ale na druhou stranu jsem měl také velkou chuť boxovat,“ tvrdí.

Rovněž jeho soupeři Šmídovi je osmnáct let. Hejna však na něj narazil poprvé v kariéře. „Vůbec jsem nevěděl, o koho jde. Dopředu jsem věděl pouze váhu a musel jsem shazovat na šedesát kilogramů,“ říká boxer, jenž připouští, že shazování není nic příjemného. „Člověk nemůže moc jíst ani pít.

Maximálně nějaké ovoce nebo zeleninu. Na síle to rozhodně nepřidá.“

Dule se Šmídem byl hodně vyrovnaný a Hejna se nakonec prosadil především buldočí zarputilostí. „Po prvním kole jsem si říkal, že bych mohl vyhrát, ale nevěděl jsem, jak na tom po nemoci budu fyzicky.“

Ke konci duelu už očividně docházely síly oběma borcům. „Cítil jsem, že on už toho má také dost,“ všiml si.

Trenér Faber doporučoval svému svěřenci zasáhnout svého soka zvedákem na bradu. To se ale Hejnovi ani jednou nepodařilo. „Šmíd měl sice dost roztažené ruce, ale k tomu zvedáku jsem se nemohl dostat,“ vysvětluje.

První zápas v extralize a hned vítězství, to samozřejmě potěší. „Jsem za to moc rád,“ smál se Hejna po utkání. Současný boxer začínal s aikidem a kick boxem. „Až potom jsem začal boxovat. Potom jsem měl dva roky pauzu kvůli kožním problémům a boxu se věnuji zase asi tři měsíce, říká borec, jenž má po nedělní bilanci třinácti zápasů a deseti vítězných.

Pro příští sezonu by se rád zařadil nastálo do extraligového kádru Samsonu. „Uvidíme, zda ještě zůstanu ve váze do šedesáti kilogramů, protože pořád ještě rostu. Ve čtyřiašedesátce je Kuba Schön, tak bych asi musel shazovat,“ myslí už na příští sezonu.