Josef Zahradník (22 let) potěšil v neděli fanoušky boxu v Gerbeře. V extraligovém duelu Samsonu proti společenství Děčín a Most (12:6) ve váhové kategorii do 64 kilogramů vybodoval v jednom z nejpohlednějších utkání dne Milana Gažiho.

Za svůj výkon sklidil zasloužený aplaus zaplněného hlediště. Zdálo se, že má zápas plně pod kontrolou. „Mně to tak v ringu rozhodně nepřišlo,“ usměje se.

„Už na konci druhého kola mi začínal docházet dech a docela mi odešly i nohy. Rozhodně to nebyl tak přesvědčivý výkon, jaký bych si představoval,“ hodně sebekriticky hodnotil své povedené vystoupení v ringu.

Když ale šel po skončení duelu spolu se svým soupeřem k rozhodčímu, byl přesvědčen, že zvedne jeho ruku. „Byl to dost vyrovnaný souboj, ale věřil jsem, že vyhraju. Bylo tam z mé strany přece jen více úderů a v domácím prostředí to na výhru bylo,“ přikývne.

S Gažim se Zahradník utkal podruhé a podruhé zvítězil. „Minule jsem vyhrál s větším přehledem. Teď jsem cítil, že mi rychleji dochází síla,“ přiznal.

Poprvé na tři kola

Borec Samsonu boxoval poprvé po změně pravidel utkání na třikrát tři minuty. „Je to náročnější než čtyři kola po dvou minutách. Člověk se na to musí lépe připravit než dříve. Je třeba lépe rozložit síly a je více prostoru pro taktiku,“ míní. „Podle mého názoru je to pozitivní změna. Pokud se někdo chystá k profesionálům, tak je to dobrá příprava,“ je přesvědčen.

Trošku neobvyklé pouze je, že změna přišla v průběhu rozjeté sezony. „V tom bych problém neviděl. Beru to sportovně,“ mávne rukou.

Vítězstvím nad severočeským společenstvím udělal Samson rozhodný krok za extraligovým bronzem, což by byl pro klub historický úspěch. „Budeme se snažit to k medaili dotáhnout,“ ujišťuje.

Zahradník je boxerem z Plzně, který se připravuje právě v západočeské metropoli a do Č. Budějovic jezdí pouze na zápasy. V civilním životě provozoval dva roky zajímavou profesi. Byl strážcem osobností v televizi Nova. „Měl jsem na starosti úplně všechny. Třeba pány Voříška a Tittelbacha nebo paní Borhyovou. Byl jsem tam dva roky a nikdy nebyl žádný problém. Byla to klidová práce. Už ji ale nedělám. Teď studuji Fakultu tělesné výchovy a sportu,“ vysvětluje.