Se Slezany má Samson v letošní sezoně vyrovnanou bilanci. V ringu soupeře prohrál, ale domácí výhru 10:8 mají fanoušci určitě ještě v živé paměti, vítězství završil v závěrečné supertěžké váze navrátilec Šour. „Kdyby se nám podařilo na toto utkání navázat, bylo by to skvělé,“ přál si na předzápasové tiskovce trenér Zdeněk Faber.

Samson by měl jít do ringu v nejsilnější sestavě. „Věřím, že budeme kompletní a popereme se o vítězství,“ slibuje Faber.

Soupeř ale bude velice kvalitní. K největším oporám Ostravy patří současný zřejmě nejlepší slovenský boxer Hlavačka či Polák Szot. Oběma jen těsně unikl postup na olympiádu do Pekingu. Do ostravské sestavy se vrací i uzdravený mistr ČR Szojka, jenž by měl ve váze do 75 kilogramů narazit na domácího bijce Vodárka. „To by měl být jeden z vrcholů zápasu,“ míní vedoucí týmu František Knot.

Ve váze do 60 kg se v dresu soupeře představí na jihu Čech dobře známý Agajev. „U nás do šedesátky shazovat nechtěl, v Ostravě na to přistoupil,“ kroutí trenér hlavou. „Očekávám velice vyrovnaný zápas,“ míní.

Domácí boxeři budou v Gerbeře spoléhat na tradičně skvělé publikum. „Jsme si vědomi, že termín není pro box úplně ideální. Ale věříme, že diváci při〜jdou kluky podpořit. Jsou naším desátým borcem, moc na ně spoléháme,“ láká fanoušky do Gerbery prezident klubu Miroslav Leština. Kromě atraktivní podívané je pro diváky opět připravena tombola o dárkové koše.

Začátek jako obvykle v 10.00.