A zápas to bude pro oba soupeře hodně důležitý. Jeho vítěz totiž udělá pořádný krok za extraligovým bronzem. „O zlato si to rozdají Ústí nad Labem a Prostějov. My máme spolu se zbývajícími dvěma soupeři pro závěr soutěže stejnou výchozí pozici. Ostrava, Děčín i my máme po čtyřech bodech. Boxujeme ještě dvakrát doma a pokud dvakrát zvítězíme, máme bronzové medaile jisté,“ říká trenér Zdeněk Faber.

Severočeské společenství je tradičním rivalem Samsonu. „Proti nám se vždycky vyhecují,“ poznamenává vedoucí mužstva František Knot. V prvním letošním vzájemném duelu vyhráli Jihočeši v ringu soupeře vysoko 14:4. „Teď je ale jiná situace. V každém případě nás čeká mimořádně těžké utkání,“ tvrdí.

Českobudějovičtí boxeři by se měli představit v kompletním složení se všemi svými hvězdami Vodárkem, Bursou, Šourem a dalšími. „Pokud někoho nepotká na poslední chvíli nějaký zdravotní problém, tak bychom měli být v plné síle,“ pochvaluje si trenér Faber.

Příznivci boxu se mohou v neděli těšit na zajímavou novinku. „Od prvního ledna se boxuje opět na třikrát tři minuty,“ uvádí Zdeněk Faber. „Podle mého názoru je to spravedlivější. Více rozhoduje fyzička a především konce jednotlivých kol bývají zajímavější. Také se dá více uplatnit taktika. Na tři kola se také snáže rozhoduje sudím,“ vypočítává Faber přednosti nového systému.

Extraligový bronz je pro Samson obrovskou motivací. „Medaili z nejvyšší soutěže jsme ještě nikdy v historii neměli,“ zdůrazňuje Knot.

Již v sobotu bude v Gerbeře od 12.30 juniorská liga.