Zápas to bude pro oba soupeře pořádně důležitý. Tři kola před koncem soutěže je totiž ve hře extraligový bronz. „Pokud vyhrajeme, tak k němu budeme mít opravdu hodně blízko,“ připouští trenér Zdeněk Faber. A je třeba dodat, že by se jednalo o historicky premiérovou medaili pro českobudějovický box v nejvyšší soutěži. V posledních dvou sezonách skončili Jihočeši čtvrtí a rádi by toto umístění o příčku vylepšili.

Severočeský společný tým je tradičním rivalem Samsonu. „Vždycky se proti nám vyhecují,“ přitakává Faber. „Určitě je to pro nás těžší soupeř než třeba Ostrava,“ je přesvědčen.

Největšími osobnostmi v dresu soupeře jsou polští bratři Chudečtí. „Oba jsou to reprezentanti Polska,“ upozorňuje vedoucí mužstva František Knot. „Další velkou soupeře oporou je Řezníček v těžké váze,“ dodává.

Domácí tým by měl nastoupit v kompletním složení na čele s Vodárkem, Bursou, Šourem, Frčkem, Kopečným, Šachaldajevem a dalšími esy českobudějovického ringu. „Snad nikoho na poslední chvíli nepostihnou zdravotní problémy,“ přeje si trenér.

Diváci se mohou těšit také na novinky v pravidlech boxu, které platí od prvního ledna, ale v Gerbeře budou k vidění poprvé právě až v neděli. Jednotlivé zápasy se budou boxovat na tři kola po třech minutách (dříve to byla čtyři dvouminutová kola). „Podle mého názoru je to spravedlivější,“ míní Faber. „Pouze se mi nelíbí, že k této změně došlo v průběhu sezony. Junioři, kadeti i ženy boxují nadále na dvouminutová kola, takže je složité sladit přípravu,“ posteskne si.

Neprošel návrh, aby boxeři bojovali v ringu bez přileb. „Zdravotní komise tuto změnu neschválila. Došlo pouze ke kompromisu. Přilbu si borci budou nandavat až v ringu,“ vysvětluje Faber. „Nově jsou povolené také delší bandáže na ruce, ale to diváci ani nepostřehnou,“ dodá.