Vysoce favorizovanému Lazokovi totiž byl v ringu zcela vyrovnaným soupeřem, a když ringový rozhodčí zvedl ruku jeho soupeři, málem sál Gerbery spadl. „První kolo bylo vyrovnané, ve druhém byl možná trošku lepší Lazok, ale ve třetím a čtvrtém kole jasně vyhrál Stejspal,“ kroutil hlavou i trenér Samsonu ČB Zdeněk Faber.


Lidé v sále viděli vyhrát vás, bodoví rozhodčí ale vašeho soupeře. A co vy? Byl jste sám sebou spokojen?
Jo, to jo. Byl jsem velice spokojen, protože, co jsem s ním boxoval, teď jsem s ním měl nejvyrovnanější zápas.


Když jste slyšel potlesk diváků, věřil jste, že by rozhodčí mohl ruku zvednout vám a ne vašemu rivalu?

Spíš jsem v to trošku doufal. Myslím, že to bylo hodně vyrovnané utkání, a tak jsem si říkal, že by mi to mohli dát. Ale spíš v koutku duše.


Neměli jste před zápasem velký respekt? Vždyť šlo vlastně o souboj Samsonu s kompletní českou reprezentací!
Trošku jsme měli obavu, aby nás rychle nesestříleli, ale v ringu to tak zlé nebylo. Přece jen bylo znát, že oni jsou v plné přípravě, takže my měli přece jen trošku větší šanci s nimi obstát.


Jak jste se vůbec dostal k boxu?
Ale to je dlouhá historie. Přes kamaráda, nic jsem nedělal, ale sport mě bavil, a tak jsem si říkal, že bych se do něčeho měl pustit. Ten můj kamarád dřív boxoval, tak přes něj jsem se k boxu dostal.


Vy jste rozený Budějčák?
Ne, jsem Pražák, sem na zápasy i tréninky dojíždím.


A jak se rodilý Pražák dostane do českobudějovického ringu?
Potkali jsme se s kluky a trenéry Budějovic na té nejnižší lize, slovo dalo slovo a už to jelo. Asi jsem se jim líbil, tak si mě sem vybrali.


Takže Budějovice to vyhrály nad Prahou?

Ač je to kupodivu, ale Praha v extralize boxu není zastoupena, zatímco Budějovice ano. Ale nejen to, tady je velice kvalitní zázemí a super diváci. V Budějovicích je to nejlepší.


Zmínil jste diváky, vnímáte v ringu jejich podporu? Pomáhá vám?

Slyšíme je a jsme za jejich podporu rádi. Když řvou, člověka to potěší a žene dopředu. Tady jsou diváci opravdu skvělí, nikde v republice takoví nejsou.


Na předsezonní tiskovce se trenér Faber zmínil, že chcete s boxem končit. Když jste dneska slyšel ty ovace diváků, nerozmyslíte si to?
Říkal jsem si, že už jsem na box přece jen starší a že v těch nízkých vahách se mnou boxují samí mladí kluci, ale boxovat ještě budu.


Takže rukavice ještě na hřebíček ještě věšet nebudete?

Ještě ne. Chtěl bych ještě něco odboxovat a hlavně něco v ringu ještě taky vyhrát.


Třeba už tuto neděli v Ostravě?

Samozřejmě, že budu chtít ve své váze uspět. Jako vždy.