Pro oba týmy jde o poslední vystoupení v letošním roce, navíc ale i o úvodní střetnutí odvetné část extraligy. V prvním kole boxeři Ústí vyhráli v sále budějovické Gerbery nad Samsonem hladce 14:4 a budou jasným favoritem i v zítřejší odvetě před svými diváky.


„S přehnanými nadějemi na sever Čech v neděli nepojedeme, chceme ale uhrát co nejlepší výsledek,“ ujišťuje trenér budějovických boxerů Zdeněk Faber. „My uzavíráme extraligovou tabulku, Ústí je naopak v jejím čele,“ nedělá si iluze kouč Samsonu.


Ústí sice nečekaně prohrálo s Prostějovem, jenže dle Zdeňka Fabera v tomto utkání šli Se veročeši do ringu s torzem týmu. „Chyběli jim třeba Halaš a Horváth, navíc všechny váhy vyhnali výš,“ upozorňuje Faber, že například jeho syn František místo nejnižší váhodvé kategorie šel do sedmapadesátky. „Těch změn bylo víc, na to Ústí doplatilo,“ konstatuje budějovický kouč.


Podle zpráv našich kolegů z Ústeckého deníku by právě v zítřejším duelu proti Samsonu měl posledním soubojem zakončit svoji úspěšnou a bohatou kariéru Martin Halaš. „Do zápasu s ním počítám,“ ujistil trenér Miroslav Vrba. „Že by se Halaš měl loučit s kariérou právě proti nám, je nám známo. Je to velice dobrý boxer, hodně toho dokázal,“ vyzdvihl kvality jedné z ústeckých opor trenér Zdeněk Faber.


Halašův odchod však ještě není jistý. „Přes určité Halašovy neshody s klubovým vedením a podanou výpovědí se o jeho odchodu definitivně rozhodne až během vánočních svátků,“ uvedl Ústecký deník.


Samson zítra zřejmě nebude v plné síle. „Bohužel Frčkovi se obnovilo zranění ruky, ten nebude. Velice nejistý je také start Agajeva, jenž má vysoké teploty,“ vypočítává ztráty trenér Faber a dodává, že body si slibuje od tradičních opor. „Spoléháme na Bursu, navíc se těšíme na určitě překrásný zápas Průša – Šour.“


Zda v neděli proti „svým“ nastoupí jeho syn, otec Faber spekulovat nechtěl. „Frantovi skončila v Ústí smlouva, má nabídky z Prostějova a Děčína, mohl by se ale vrátit i domů. V neděli podle mne proti nám asi nenastoupí,“ míní Faber st.

 

Zda nastoupí Faber, Vrba neodtajnil

Ústecký deník hovořil s trenérem boxerů Ústí Miroslavem Vrbou.


Jak se připravujete na poslední souboj letošního roku?
Trénujeme jako vždy a před každým střetnutím. Vše probíhá normálně.


Změní se nějak sestava SKP Ústí oproti poslednímu měření sil s družstvem Mostu a Děčína?
Pravděpodobně příliš ne, ale o různých variantách ještě přemýšlíme.


S Martinem Halašem v základní sestavě počítáte?
To ano, ten by měl jistě boxovat.


V minulém kole nastoupil v nejlehčí váhové kategorii Rudolf Dydi. Co v neděli – bude boxovat Dydi, nebo ústecká stálice František Faber?
Moc se mi nechce před zápasem prozrazovat detaily naší sestavy. Ta bude prostě hodně podobná té v minulém kole.


Co Štěpán Horváth? Naskočí už v neděli proti Českým Budějovicím?
Asi ještě ne, necháme to na příští rok. Čeká ho teď ještě poslední lékařské vyšetření. (kf)