Domácí boxeři vyhráli první čtyři dvojice, čímž si vytvořili dobrou výchozí pozici k celkovému vítězství, poté ale v minizápase vyšších vah svěřenci trenéra Zdeňka Fabera předčili své soupeře v poměru 6:4!


„Jednotlivé dvojice dopadly podle předpokladů, vyhrát s posledním bylo pro nás povinností,“ podotkl po zápase domácí trenér Miroslav Vrba a potvrdil, že obhajoba titulu mistra zůstává hlavním cílem klubu.


Spokojen se ze severu Čech vrátil i trenér Samsonu Zdeněk Faber, jenž už pro včerejší vydání našeho listu vyzdvihl především výkony Zahradníka, Vodárka a Bursy, kteří své váhy vyhráli.


„Pochvala ale patří i dalším klukům, protože my jsme ani jeden zápas neprohráli před limitem,“ ocenil budějovický kouč, dle jehož soudu některé souboje navíc byly na vážkách, a kdyby nebyly zrušeny nerozhodné výsledky, zřejmě by pár z nich remízou i skončilo. „Hned v první váze Šachaldajev proti Dydimu odvedl vynikající výkon. Stejspal svedl s Lazokem velkou bitvu, rozhodlo asi domácí prostředí. Mráz se Halaše nezalekl a čtvrté kolo podle mého soudu i vyhrál. Zcela vyrovnanými soupeři ve svých vahách byli i Schön, Batěk a Šour,“ shrnul trenér Faber.


JEDNOTLIVÉ VÁHYDo 54 kg: Bývalý bronzový medailista z MS Rudolf Dydi (nahradil F. Fabera) zdolal Šachaldajeva. Do 57 kg: Lazok vybodoval Stejspala. Do 60 kg: V pohodě boxující Halaš díky přesnějším úderům zdolal Mráze na body. Do 64 kg: V atraktivním duelu byl 17letý talent Chládek údajně ve třetím a čtvrtém kole lepší než Schön a vyhrál na body. Do 69 kg: Hostující Zahradník potvrdil roli favorita, domácí Jakub Horváth byl ve 4. kole počítán a nakonec prohrál na body. Do 75 kg: Hostující Vodárek tvrdě Bezvodu zasahoval a vyhrál jasně na body. Do 81 kg: Sofrančuk boxoval za Ústí poprvé a Bursovi zápas rychle vzdal. Do 91 kg: O tom, že vyhrají domácí, rozhodl Viktora výhrou nad Batěkem. +91 kg: Ve šlágru dne Průša dle ústeckých kolegů měl vrch nad Šourem ve 3. a 4. kole, proto na body zvítězil.