Prostějov je momentálně nejsilnější český tým. Předloňský mistr a loňský vicemistr republiky letos vede tabulku nejvyšší soutěže bez ztráty jediného bodu. „Je to nejtěžší možný soupeř, ale také my jsme letošní sezonu rozboxovali velice dobře,“ upozorňuje prezident klubu Miroslav Leština. „Chtěli bychom pozvat diváky, protože se skutečně jedná o mimořádně atraktivní zápas,“ dodává směrem k fanouškům.

Prostějov by rád vytlačil z pozice vládce českého boxu Ústí nad Labem. Severočeši kralovali mezi českými dvanácti provazy opravdu dlouhá léta. Svědčí o tom i nabitá prostějovská soupiska, na které figuruje hned šestnáct maďarských boxerů a tři Slováci. „Do každého zápasu však smí nastoupit jen dva cizinci,“ upozorňuje trenér Samsonu Zdeněk Faber. „Uvidíme, v jakém složení nakonec soupeř dorazí,“ nechce předbíhat.

O síle prostějovského týmu nejlépe svědčí poslední vysoké vítězství nad rivalem z Ústí 14:4. „Nakonec to zřejmě bude dokonce 16:2, protože STK s největší pravděpodobností jeden výsledek otočí ve prospěch Prostějova,“ doplňuje. trenér. „V každém případě nás čeká mimořádně silný soupeř zdůrazní.

Ale Samson se nemusí ničeho bát. Do letošní sezony vstoupil opravdu dobře. Ze tří zápasů dokázal dvakrát zvítězit a v tabulce mu patří slušivé druhé místo. „Příprava zatím probíhá podle plánu. Její součástí byl i přátelský zápas v Německu,“ chválí si Faber, jenž by měl mít k dispozici kompletní kádr. „Snad nám to vydrží až do neděle. Trošku se obáváme chřipkové epidemie, která hrozí v celé republice. Snažíme se mužstvo udržet zdravé díky vitamínovému systému. Snad budeme kompletní,“ přeje si.

Nedělní duel je pro Samson obrovskou výzvou. „Jde v přímém duelu o první místo. Pokud bychom přezimovali na prvním místě, byla by to paráda,“ je si vědom vedoucí mužstva František Knot. „Loni jsme skončili třetí a letos bychom toto umístění chtěli minimálně zopakovat,“ ujišťuje.

Jednoduché to ale rozhodně nebude. „Všichni soupeři mají ve svých sestavách profíky. Naši kluci jsou většinou studenti nebo borci, kteří trénují až po zaměstnání,“ vysvětluje trenér Faber.

Jeho svěřenci budou spoléhat na tradiční podporu publika. „Diváky máme nejlepší z celé soutěže. Doma se také mužstvo dokáže pořádně vyhecovat,“ chválí prezident klubu fanoušky. „Diváci se mohou těšit na pořádné bitvy. Nálada je v týmu bojovná a soupeři nedáme nic zadarmo,“ ujišťuje Leština.
Pro fanoušky bude kromě kvalitního sportu připravena také tradiční tombola o hodnotné ceny.