„To, že bychom mohli být v takové konkurenci tak vysoko, jsme vůbec nečekali,“ radoval se prezident Boxing Clubu Samson Miroslav Leština.

Šéf třetího klubu loňského ročníku boxerské extraligy se nikterak netajil tím, že už samotná pozvánka na vyhlášení ankety byla pro českobudějovické boxery událostí. „Když jsem sledoval tu plejádu medailistů z velkých světových událostí, bývalých olympioniků a dalších velkých osobností jihočeského sportu, ať už mezi vyhodnocenými sportovci, či mezi těmi, kteří jim ceny předávali, hrozně moc jsem si vážil toho, že jsme se do takové společnosti vůbec dostali,“ zářil Leština.


Historický bronz


Druhou příčku v tak silné konkurenci označuje šéf budějovických boxerů za veliký úspěch. „Vždyť před námi byli jen volejbalisté Jihostroje, kteří se třikrát za sebou stali mistry republiky,“ vyzdvihl.

Boxerům Samsonu druhou příčku v tradiční anketě zajistil zisk historických bronzových medailí, které svěřenci trenéra Zdeňka Fabera v loňském ročníku extraligy vybojovali. „Velice náš těší, že ta medaile, kterou jsme poprvé v celé bohaté historii českobudějovického boxu získali, měla takový dopad. Zároveň to pro nás je další motor pro tuto sezonu,“ zdůraznil Leština.

Přitom v jednotlivcích českobudějovický box v republice v 60. a 70. letech patřil k nejlepším a prosadili se i v anketě Deníku (jen namátkou Němec, Vojík, Frejka nebo Řimnáč). „Já si myslím, že kluky, kteří by mohli v desítce jihočeských sportovců být mezi jednotlivci, máme i teď,“ tvrdí trenér Zdeněk Faber, dle něhož Vodárek, Bursa či Kopečný mají v českém boxu už své jméno.

„Třeba Vodárek a Kopečný jsou v této době na reprezentačním soustředění v Harrachově,“ vysvětlil trenér Samsonu a dodal, že právě z toho důvodu tito klíčoví borci klubu si nemohli pro ocenění za druhé místo dojít při slavnostním galavečeru osobně.


Velký zážitek


Samotné vyhlášení výsledků tradiční ankety se funkcionářům Samsonu moc líbilo. „Já si pamatuji vyhlášení vaší ankety z konce 80. let, kdy se ta akce konala tady v Budějovicích ve Sportovní hale a pro mne jako mladého kluka bylo velkým zážitkem osobně se setkat s mistry světa Jirkou Lálou a Petrem Jirmusem nebo fotbalistou Jirkou Němcem. Myslím, že je velice dobře, že jste se vrátili k veřejnému vyhlašování výsledků,“ přidal Leština svůj názor na organizaci tradiční ankety, kterou už třetí rok Deník pořádá spolu s Krajským úřadem Jihočeského kraje.