Po čtyřměsíční přestávce se konečně mohou v neděli dopoledne zase vydat do Gerbery na boxerskou extraligu.

A hned je čeká veliký šlágr, protože boxeři Samsonu v roli lídra soutěže změří síly s úřadujícím mistrem z Ústí nad Labem! „Ústí už není tak suverénní, jako bývalo, pořád je to ale extraligový mistr,“ zdůraznil na předzápasové tiskové besedě vedoucí týmu František Knot. „Nemá už tak silný kádr, určitě je ale nesmíme podcenit,“ dodal trenér Zdeněk Faber.

Jeho svěřenci dobře vědí, oč jim v nedělním šlágru, který v sále Gerbery už tradičně začíná v 10 hodin, půjde. „Extraligu máme rozjetou na historickou stříbrnou medaili, rozhodně chceme vyhrát,“ ujistil trenér Samsonu.

Ústí v minulém kole prohrálo v Prostějově 14:4, a byť výsledek vypadá hrozivě, zápas byl dle trenéra Miroslava Vrby vyrovnaný. „Od nás bodovali Vuong do 54 kg a Chládek do 69 kg, ale tři dvojice byly zcela vyrovnané, i když to nakonec bodoví sudí dali domácím,“ uvedl Vrba a upřesnil, že šlo o Řezníčka, Helešice a Kováče.

A právě všichni ti, které Vrba jmenoval, by měli patřit k oporám i v neděli v Č. Budějovicích. „Silní ale jsou i další,“ upozornil Faber. „Třeba Kovalenko nebo známý Viktora v supertěžké váze,“ dodal.

„My však budeme v plné síle a navíc máme v záloze našeho desátého borce, kterým určitě jsou diváci,“ usmál se trenér Samsonu Zdeněk Faber.