Zápas roku a možná celého desetiletí čeká v neděli boxery Samson Boxing Clubu Č. Budějovice. V závěrečném desátém kole extraligy přivítají v Gerbeře v neděli od 10 hodin BC Ostrava a vítěz tohoto duelu získá bronzové medaile.

Pro celý jihočeský box by se jednalo o historický úspěch. Na medaili v nejvyšší soutěži totiž ještě žádný z klubů v kraji nikdy nedosáhl. „Toho jsme si také dobře vědomi a na mimořádně důležité utkání se pečlivě připravujeme,“ ujišťuje trenér Zdeněk Faber.

V každém extraligovém utkání se boxuje devět jednotlivých duelů, takže nedělní střetnutí bude mít svého vítěze. „V teoretické rovině je možná i remíza. Ta by nastala v případě, že by v některém duelu byli diskvalifikováni oba soupeři. Pokud by celkově skončilo utkání nerozhodně, tak by byla třetí Ostrava, která má lepší celkové skóre,“ vysvětluje vedoucí mužstva František Knot.

V minulém kole Jihočeši prohráli v Prostějově 6:12, když nechali odpočívat většinu svých opor. „Vodárek a Šour měli menší zdravotní problémy. Prostějov byl vysokým favoritem zápasu, takže jsme chtěli pošetřit síly a nechali jsme doma i další opory,“ zdůvodňuje Faber. „Nakonec se ukázalo, že ani domácí nenastoupili v nejsilnějším složení a mohli jsme i vyhrát,“ dodává.

Do nedělního duelu by měl Samson nastoupit už v kompletním složení. „Neříkám, že jsme všichni zdravotně úplně v pořádku, ale k dispozici bychom měli mít kompletní kádr. Počítáme třeba s Kopečným, který se výborně připravil a dostal se do velké formy. O nasazení do jednotlivých váhových kategorií se musíme ještě poradit. Určitě trochu zataktizujeme, ale to soupeř také,“ jen mávne Faber rukou.

Boxeři Samsonu budou spoléhat také na tradiční podporu výborného publika. „Devět borců budeme mít na soupisce a publikum je tím naším desátým. Máme nejlepší fanoušky v lize a spoléháme na ně,“ zve Faber diváky do Gerbery.