„Šlo o velice kvalitně obsazenou mezinárodní akci," dal klubový trenér Samsonu Zdeněk Faber najevo, že úspěchu své svěřenkyně přikládá patřičnou váhu. „Turnaje se vedle boxerů z domácího Polska dále zúčastnili reprezentanti z Česka, Slovenska, Maďarska, Finska, Francie, Ázerbájdžánu a Německa," upřesnil.

„Lenka na úvod ve vyřazovacím utkání porazila polskou reprezentantku Karolina Grygarovou ve druhém kole technickým k.o., když Polka byla třikrát počítaná," přiblížil Faber zahajovací souboj.

„V semifinále Lenka zdolala Moniku Serafinovou z Německa na body," pokračoval Zdeněk Faber a dodal, že přemožitelku Lenka našla až ve finále. „Tam na ni čekala favorizovaná Anna Alimardanová z Ázerbájdžánu, která za sebou má už i účast na olympijských hrách," připomněl trenér Faber, jenž si tudíž toho, že Lenka Kardová s favorizovanou soupeřkou prohrála až po velkém boji těsně na body, velice cení. „Odměnou jí byl zisk stříbrné medaile."

Lenka Kardová o sobě dala poprvé více vědět před třemi roky, kdy zazářila na Evropském poháru v Třeboni. I tam tehdy v silné konkurenci získala stříbrnou medaili.

V rozhovoru pro Deník tenkrát také vysvětlovala, jak se to přihodí, že se mladá dívka ocitne v ringu mezi samými drsnými chlapy: „To se stane jednoduše," usmívala se a dodala, že si to prostě chtěla zkusit. „Půl roku jsem si to jen tak zkoušela, ale pak jsem se rozhodla, že se do boxu pustím také závodně," sdělila exkluzivně našemu listu, načež ale poté ještě upřesnila, že konkrétně ji do Samsonu přivedl kamarád Marcel Kopečný, jenž v té době boxoval v Samsonu závodně, a to na nejvyšší úrovni, v extralize.

Ještě letos Lenku Kardovou čeká účast na mistrovství světa v Korejské republice, které bude od 13. do 25. listopadu.