„Je to první akce Sporthotelu," vysvětluje jedenadvacetiletý Ivo Šindler, jenž zastává v novém areálu funkci manažera a marketingového pracovníka. „Pro Sporthotel je to vlastně jakási zatěžkávací zkouška," dodává Šindler a upřesňuje, že novou sportovní arénu, která je spolu s potřebným zázemím součástí nově vybudovaného areálu (s ním Deník jižní Čechy své čtenáře blíže ještě seznámí), v těchto dnech využívá osmnáctičlenná seniorská i juniorská reprezentace českých boxerů.

K boxu ostatně Ivo Šindler má blízko. „Můj mladší bratr Petr boxuje," s úsměvem vysvětluje, jak se do Centra bojových sportů, jak zní oficiální název nové arény, vlastně dostal. „Dal jsem s panem Benešem řeč a snažím se mu pomoci s rozjezdem," říká a přibližuje, že na mysli v této době má třeba shánění sponzorů pro blížící se mistrovství republiky kadetů, které bude v jihočeské metropoli v polovině února právě v nové boxerské aréně.

Čeští reprezentanti si soustředění v Českých Budějovicích i podmínky v Centru bojových sportů velice pochvalují. „Je to vynikající zařízení, momentálně v Česku určitě nejlepší. Na úrovni je i ubytování a stravování," nešetřil superlativy hlavní trenér české reprezentace Vasil Larionov. „Tělocvična je moderní a vybavena speciálně pro box, navíc jsme využili i hřiště na SKP, kde jsme dělali testy a běhali na oválu. Jedním slovem, vynikající," dodal ruský kouč, jenž by rád do Č. Budějovic jezdil i v budoucnu. „Byl bych rád, kdybychom právě tady měli stálou základnu pro soustředění národního mužstva i před největšími světovými akcemi," zdůraznil.

Podobně pobyt v Centru bojových sportů hodnotí trenér Miroslav Vrba, jenž má v této době na starosti národní mužstvo mužů. „Jsou tu s námi jak zkušení boxeři, tak nadějní mladíci. Podmínky na přípravu jsou tady výborné, všechno je tu pohromadě, nemusíme se nikam přesouvat. To je velké plus," netajil se v rozhovoru pro Deník jižní Čechy maximální spokojeností.

Plně s ním souhlasí i trenér Jiří Kotiba, jenž pečuje o juniorský výběr. „Pro ty mladé kluky, kteří v oddílech trénují všelijak po školách a různých malých kumbálech, bylo velikým překvapením, když přijeli sem a viděli tu nádheru," usmíval se trenér nadějí českého boxu. „Vím, že tady jsou doma mladí boxeři z klubu, který vedl Pepík Němec, kterého já si pamatuji ještě z doby, kdy aktivně boxoval. Mrzí mě, že tu nemůže být s námi."

Po české boxerské elitě bude Centrum bojových sportů v Č. Budějovicích v půlce února hostit mistrovství ČR kadetů (o tom ale více až po neděli).

Budějovice bez extraligy? To Šoura mrzí

Na soustředění českých boxerů nechybí ani Pavel Šour, kterého příznivci boxu na jihu Čech znají z jeho působení v Samsonu ještě z časů, kdy svěřenci trenéra Zdeňka Fabera v nejvyšší soutěži působili a patřili v ní k nejlepším.

Měl jste radost, že s národním mužstvem jedete zrovna do Budějovic?

Samozřejmě, na dobu, kdy jsem za Budějovice boxoval, pořád hrozně rád vzpomínám. Hlavně proto, že tady byli skvělí diváci. Nejlepší v republice. Byl jsem tu asi pět let a byly to krásné roky.

A taky se vám tady dařilo, ne? Vždyť jste v Budějovicích snad všechny své zápasy vyhrál…

To ne, taky jsem tady prohrál. Ale je pravda, že se mi tu dařilo. Jednu dobu skutečně docela hodně. Ty lidi, co v tak v tak velkém počtu chodili, jsem nemohl zklamat…

Mrzí vás, že Samson extraligu opustil?

Moc mě to mrzí, je to veliká škoda. Prožil jsem tady nezapomenutelné chvíle. Budějovice by si extraligu zasloužily.

Je začátek nového roku, máte nějaké speciální přání?

Letošní sezona je tak trošku přípravná, žádná velká akce, jakými jsou olympijské hry či mistrovství světa, nás nečeká, spíš jen nějaké mezinárodní turnaje. Nicméně v přípravě si nic šidit nemůžeme dovolit, protože příští rok bude mistrovství Evropy, které bude rozhodovat o tom, kdo se nominuje na olympiádu. A dostat se na olympiádu je můj velký cíl, veliký sen.

Třeba vám k jeho splnění napomůže i tohle českobudějovické soustředění…

Je to možné, vždyť ten areál tady, to je bomba! Je tu vynikající prostředí a já věřím, že i to by nám všem mohlo hodně pomoci.