Čelo nejvyšší boxerské soutěže se krátce před svým závěrem mimořádně vyrovnalo. Vedoucí trojice Ústí nad Labem, Prostějov a právě Samson má totiž shodný počet osmi bodů a naprosto reálnou naději na titul. Prostějov ale odboxoval o zápas více, což ještě zvyšuje atraktivitu nedělního duelu na jihu Čech.

Význam zápasu si na jihu Čech dobře uvědomují. „Je to jednoznačně pro nás nejdůležitější utkání roku,“ přikývne trenér Zdeněk Faber. „Jeho vítěz bude mít velkou šanci na titul,“ je si vědom. „Snad se bude rozhodovat jenom v ringu,“ doufá, že k boxerskému svátku přistoupí s patřičným nadhledem i rozhodčí.

Zkušený trenér věří, že bude mít k dispozici kompletní kádr. „Pokud nepřijdou na poslední chvíli nějaké zdravotní komplikace, tak bychom měli být všichni,“ nabízí příznivou informaci. „Kluci se připravují opravdu svědomitě a jsou odhodláni podat co nejlepší výkon. Vyboxovali se a přestože je favoritem Ústí, v žádném případě nejdeme do ringu s poraženeckou náladou. Naopak. Chceme vyhrát. Bude to kvalitní box,“ burcuje.

Jednoho borce však Faber přece jen postrádat bude. Do profesionálního ringu totiž zamířil David Housar. Ten v letošní sezoně ale v základní sestavě stejně nefiguroval. „Podepsal sice profesionální smlouvu, ale ještě neodboxoval žádný zápas, takže bychom ho nasadit mohli. Ale nepočítáme s ním a přejeme mu hodně úspěchů v profiringu,“ říká prezident klubu Miroslav Leština.

Jednu jistotu mají českobudějovičtí boxeři už před nedělním duelem. V každém případě mají jistou medaili. Pokud by neuspěli a prohráli i v posledním kole za týden v Prostějově, pověsili by jim na krk stejně jako loni bronzové medaile.

V Samsonu ale letos myslí výš. „Máme to ve svých rukou. Dvě vítězství znamenají jistotu historického titulu, ale bude to tvrdý oříšek. Ústí je momentálně náš jednoznačně nejsilnější tým,“ dobře si uvědomuje i vedoucí týmu František Knot.

A dobře ví, o čem mluví. Soupiska Severočechů se jen hemží borci zvučných jmen. Chromý, Chládek, Viktora, Průša a další borci byli nebo v současné době jsou členy české reprezentace. V historii samostatné české extraligy také Jihočeši nad renomovaným soupeřem vyhráli pouze jednou. Bylo to v loňském ročníku na domácí půdě v Gerbeře po velkém boji 10:8. V rozhodujícím duelu v supertěžké váze Pavel Šour vybodoval svého věčného rivala Průšu, jenž porážku neunesl a cestou z ringu zdemoloval židli. K souboji obou titánů zřejmě dojde i v neděli.

V prvním letošním vzájemném duelu vyhrálo Ústí ve svém ringu 12:6.