Ještě ve čtvrtekjihočeské naděje pilně dolaďovaly formuna ledě Budvar arény. Přivstaly si, trénink začaluž před šestou hodinou ranní.

„Ráno děti dost padaly, byl křik, odpoledne už to šlo,“ hodnotila závěrečnou přípravu trenérka Iveta Bidařová. Účast na MČR si kromě bratrského dua zajistily svými výsledky na pohárových závodech žačky Aneta Nováková a Sandra Ludačková. „Holky skončily na žebříčku na čtrnáctém a patnáctém místě. Když se budou pohybovat kolem desátého místa, mohli bychom být spokojeni,“ naznačuje trenérka Bidařová ambice obou děvčat, která si ověřila formu na Olympiádě dětí a mládeže v Liberci.

Medailové naděje mladšího syna Martina hodnotí trenérka Bidařová opatrně. „Na žebříčku je druhý, takže kdyby druhý skončil i na republice, byli bychom rádi. Ale to byl loni taky a skončil čtvrtý! Uvidíme,“ krčí rameny.

Petr Bidař se představí na domácím šampionátu v kategorii juniorů naposledy – za rok už z věkových důvodů nebude moci startovat.
V poslední době se navíc více věnuje sportovní dvojici a s účastí na republice víceméně nepočítal. Trenérku Horklovou ale uposlechl, a tak v Brně nebude chybět. I když se mu dařilo na juniorských závodech Grand Prix i mezi jednotlivci, kde nasbíral více bodů než Petr Coufal, překvapivě není největším favoritem. „Určitě vyhraje Coufal z Ostravy,“ nepochybuje Iveta Bidařová. „Je to opravdu obrovský talent. Skáče všechny trojité skoky. Na mistrovství světa juniorů pojedou dva nejlepší, o jedno místo se tedy poperou Petr, Vašíček a asi Mirek Dvořák, který během sezony také splnil kritéria,“ nezapomíná trenérka na člena BK ČB, jenž hostuje v USK.

Petr Bidař by se teoreticky mohl v Brně nominovat na MS juniorů mezi jednotlivci i ve sportovní dvojici s Klárou Kadlecovou!

Stříbro z Liberce

Mladšímu z Bidařů olympiáda dětí v Liberci coby generálka na MČR vyšla, lepší byl jen rival Jan Kurník. „Alespoň jednu medaili kdybychom v žactvu získali, třeba bronzovou!“ přeje si před Brnem Iveta Bidařová.

Martin přiznává, že se mu olympiáda pod Ještědem zamlouvala. „Docela dobrý, šlo to tam. Hlavně se mi líbil hotel,“ prohlásil upřímně a připustil, že konkurent Jan Kurník z SKK Karviná zvládl závod o něco lépe. „Byl lepší. Soupeříme spolu už dlouho, známe se. Musím zlepšit hlavně skoky. Dvojitý lutz a flip v kombinaci,“ svěřil se.

I když se s bratrem vídá jen o víkendech, uvedl, že už mu Petr stačil k „olympijském“ stříbru pogratulovat. Jestlipak bude důvod gratulovat i po Brnu, kde se oba potkají? „Hlavně bych chtěl zajet dobře,“ přeje si Martin Bidař a přidá konkrétní cíl: „Chtěl bych být nejhůř stříbrný.“
Jeho oddílová kolegyně z BK Č. Budějovice Aneta Nováková je o něco skromnější. „Mohla bych být do desátého místa,“ přemítá. Naposledy v Liberci se jí povedl hlavně krátký program, po kterém byla dokonce pátá.

Na rozdíl od Novákové Sandra Ludačková startovala v žačkách už loni. Pokusí se navázat na pěkné osmé místo.