Své rivaly Čermákové pořádně prohnali i v neděli na mistrovství republiky v Jiníně. V první jízdě za nimi skončili druzí, když doplatili na horší start. „Vybrali jsme si místo na startovním žebříku trochu vpravo. To byl záměr, ale nepovedl se nám ten první moment. Naštěstí jsme to potom alespoň trochu dohnali do kopce a v první zatáčce jsme byli třetí,“ připouští šestadvacetiletý pilot Tomáš Čermák chybičku na startu první jízdy.

Na třetím místě jezdili několik kol těsně za Rozehnalovými a vedoucím Černým, který rychlejší posádky očividně brzdil. „Lukáš Černý je po zranění a ještě nemá to správné tempo. Bylo to docela zajímavé,“ usměje se.

Po několika kolech se obě favorizované posádky přece jen dostaly na první dvě místa. Rozehnalové potom ale Čermákům doslova pláchli. „Udělali jsme nějaké chybičky a pak už to nešlo dohnat, protože nás brzdily posádky o kolo zpět, které jsme museli předjíždět. Jednou jsme při tomto manévru zapadli do bahna a než jsme motorku vyndali, nebyla šance Rozehnali dojet,“ vysvětluje.

Ve druhé jízdě po podobném průběhu dokázali své soupeře porazit a cílem projeli první o pouhé tři desetiny vteřiny. Díky tomu se stali celkovým vítězem závodu v Jiníně.

V průběžné klasifikaci šampionátu ale zůstali na druhém místě se stále stejnou ztrátou devětadvaceti bodů právě za Rozehnaly. „Titul by nás samozřejmě lákal. Ještě je před námi dost závodů a stát se může cokoliv. Měli jsme problémy s motorkou, ale klukům se to může stát klukům taky. Ještě není dobojováno,“ věří.

Z Příbrami to nemají Čermákové do Jinína daleko a často sem jezdí trénovat. „Jinín považujeme za domácí trať,“ přikývne Tomáš Čermák. „Teď už jsme tady ale dlouho nebyli, protože každý víkend jsou závody a na trénink nezbývá čas,“ dodá na vysvětlenou. „Závodíme zde rádi a zázemí je v Jiníně nejlepší v republice,“ chválí.

V mistrovství světa obsadili loni Čermákové desátou pozici, letos jsou průběžně dvanáctí. „Chtěli bychom to proti loňsku ještě vylepšit a dostat se na jednociferné číslo,“ konkretizuje cíl pro světový šampionát. „Bude to ale těžké. První desítka jede opravdu rychle,“ připustí.