Oba týmy si v předchozích utkáních připsaly dva body, když Jihostroj vyhrál v Ostravě 3:2 a Brňané si vyšlápli na Karlovarsko (3:2). Lavička domácího týmu nebyla kompletní, lodivod Dvořák neměl k dispozici druhého nahrávače Piskáčka a blokaře Ondroviče, trenérovi Markovi stále chyběla nahrávačská jednička Truong, ale mladík Toman svou úlohu zatím zvládal výborně.

Hosté se v prvním setu tak trochu sžívali s halou. Podání, o které se opírají v domácím prostředí, z jejich rukou často končilo za koncovou čárou nebo v síti. Volejbalisté Českých Budějovic soustředěnou hrou zvyšovali náskok (16:11). Nahrávač de Amo dostával přihrávky velmi přesně a mohl si dovolit kombinovat se všemi útočníky a Jihostroj přidával body. V koncovce setu se Brňané zastříleli, body přímo ze servisu si připsali Hrazdira a Pražák, ale už bylo pozdě.

Sestavy na obou stranách zůstaly ve druhém dějství nezměněné. Oba týmy vsadily na tvrdé podání a precizní obranu. Škoda, že si velmi hezké výměny nemohli užít diváci přímo v hale. Jihočeši, kteří po dlouhých tahanicích s Dynamem Moskva nakonec zrušili účast v poháru CEV, byli velmi natěšeni na domácí soutěž. Na palubovce řádil Filip Rejlek a také jeho zásluhou body domácím přibývaly. Hostující trenér poslal na palubovku čerstvé síly (Kaška, Jakubec), Todua ale ranou ze středu sítě proměnil hned druhý setbol Jihostroje.

Třetí set zahájil na nahrávce hostů Provazník, na post univerzála se vrátil Římal. Trenér Dvořák neměl žádný důvod sahat do perfektně pracující sestavy. Tradičním brněnským oporám Lickovi a kapitánu Hrazdirovi se tolik nedařilo, možná po náročném utkání s Karlovarskem docházely síly. Naopak hráči Českých Budějovic si zápas užívali. Mach vystavil nad sítí hradbu, která byla jen těžko k překonání, zkušený Kryštof nenechal padnou na zem jediný míč zadarmo. České Budějovice vyhrály naprosto zaslouženě, tři body zůstaly na jihu Čech.

Jihostroj České Budějovice – Volejbal Brno 3:0 (19, 14, 16), čas: 69 minut, rozhodčí: Rychlík, Činátl diváků: 0

České Budějovice: de Amo, Michálek, Mach, Rejlek, Stoilovič, Todua – libero Kryštof (Schouten, Zmrhal, Koranda). Trenér: René Dvořák.

Brno: Hrazdira, Pražák, Toman, Licek, Klajmon, Římal – libero Lžičař (Janečka, Kaška, Jakubec, Provazník). Trenér: Ondřej Marek.

Hlasy po utkání:

René Dvořák, trenér Českých Budějovic: „Náš servis je variabilní. Je pravda, že Brnu se tato činnost nedařila, o to jsme měli přihrávku jednodušší. Musíme si dobře odpočinout a připravit se na další utkání.“

Ondřej Marek, Brno: „Gratuluji domácím, my jsme se vůbec nedostali ke své hře. Pořád jsem si myslel, že to zvrátíme. Pokud nebudeme proti Budějovicím dávat podání a hrát pestrou hru, tak nemáme šanci.“