Karabec si pověsil na krok další velkou medaili ze světové akce. Pro Českou republiku vybojoval na MS ve své skupině postižených (10) bronz. „Je to velký úspěch," cení si.

Za stoly v Pekingu se představilo v turnaji 314 hráčů ze 45 států. Karabec, hráč Baníku Havířov, ve skupině podlehl jen Angličanu Daybellovi a postoupil ze druhého místa do osmifinále, kde zdolal Holanďana Hergelinga 3:1 na sety.
Ve čtvrtfinále jej pak čekala nasazená světová trojka, Španel Ruiz! „Po neskutečné bitvě jsem ho porazil 3:2," těší se Jihočech z cenného skalpu.

I když v semifinále nestačil na světovou jedničku, paralympijského vítěze z Londýna 2012 Poláka Chojnowského (0:3), vrací se s kovem.

VÝSTAVA V DOUBRAVICI

Snímek reprezentanta Ivana Karabce ml. na čestném místě najdete v těchto dnech v sále, kde hrají svá domácí utkání stolní tenisté Doubravice. Až do neděle vystavuje Pavel Nápravník u příležitosti 30 let klubu ESO Doubravice v sále hospody Na Filipovci svou jedinečnou sbírku tabletennisových rekvizit. Návštěvníci mohou obdivovat 2700 míčků různých barev a velikostí, pálky, trofeje, autogramy současných i bývalých hvězd…

Svůj koutek má na výstavě krajský stolní  tenis i kategorie veteránů, nechybí kronika domácího oddílu ani statistky. To vše sběratel nastřádal za minulých deset let a prý ještě nekončí! Sál je návštěvníkům otevřen denně od 10 do 18 hodin. Vstupné je 30 a 10 korun.