Sport klub Romany Beranové si vybojoval nominaci hned ve dvou kategoriích. V kategorii mládež 16 – 18 let tria Karolína Beranová, Barbora Kuželová a Natálie Hrabčáková. Tým přivezl bronzovou medaili. "Obrovskou radost ze získané medaile máme všichni, protože letos byla situace velmi složitá, původní plán obhájit medaili z loňského mistrovství Evropy dospělých, zhatilo zranění Lucky Karáskové a Natálka, která je ještě juniorka, byla hozena do vody a musela se rychle zorientovat ve starší kategorii, která obnáší kromě jiného i vysokou obtížnost, Kája s Bárou se jí ujaly a všechny svou pílí dokázaly získat cennou medaili," hodnotí ředitelka klubu Romana Beranová.

Římovský běh pro úsměv
V Římově běželi atleti pro úsměv. Krásná účast, děkovala Klára Vášová

V kategorii mládež 16-18 let dua Karolína Beranová a Barbora Kuželová vybojovaly dámy krásné páté místo. "Na letošním mistrovství Evropy  byla dua neuvěřitelně vyrovnaná, v podstatě všech prvních pět je téměř stejných a na vysoké úrovni." Jde o významný úspěch jihočeského sportu.

Trenérka Klára Klepalová je spokojená. "Všichni se těšíme na zasloužené volno a po letních soustředěních nás v říjnu čeká mistrovství České republiky v Kladně a mistrovství světa 2023 v Belgii v Gentu."