Úspěšné trio z mistrovství Evropy a z mistrovství světa 2022 v kategorii dospělých Karolína Beranová, Barbora Kuželová a Lucie Karásková se těšilo na první závod sezony 2023. "Lucie se však týden před závodem vážně zranila a najednou vše muselo být jinak, přišel zejména psychicky náročný týden na předělání sestavy na duo, aby mohly závodit Karolína s Barborou a ještě k tomu v jiné věkové kategorii, neboť obě patří ještě do kategorie mládež," popisuje trenérka nečekané a velmi nepříjemné starosti. "Na této vysoké úrovni a v těchto věkových kategoriích je rozdíl mezi sestavou duo a trio velký, technicky v prvcích i při zvedačkách a celkově v tématu choreografie, a pokud na to máte jen jeden týden, musí nastoupit chladná a přitom klidná hlava a odhodlanost, že to prostě dáte." Přesně to trenérka Klára Klepalová společně se svými svěřenkyněmi zvládly a domů si z prvního závodu sezony přivezly bronzovou medaili. "V polovině dubna je na řadě již první nominační závod na mistrovství světa, kterého se pravděpodobně zúčastní jen Karolína s Barborou." V kategorii juniorky13 – 15 let ženy se Kamila Zákostelecká umístila na 18. pozici a Michaela Slovanová na 19. místě.

Fotbaloví fandové vyrazili na fotbal do Itálie
Fandové Baníku vyrazili do Evropy. Podívejte se na video, stojí to za to

Seriál soutěží Českomoravský pohár pokračoval závodem v Plzni, kde se za SK RB představil tým trenérky Kláry Klepalové. V kategorii týmů byl věkový průměr 7,51 - 10,50 let: Barbora Beranová, Bára Chládková, Agáta Jůdová přivezly krásné třetí místo. "I přes větší konkurenci a tím i napětí, zda bude medaile a povedlo se."

Barbora Beranová v kategorii jednotlivců 8 – 10 let obsadila 7. místo, v této kategorii, stejně jako ve všech kategoriích jednotlivkyň je obrovská konkurence, která v průběhu sezóny sílí i tím, že závodnice přibývají.

Na soutěžní aerobic master class si pro radost od sportovního aerobiku odskočily závodnice Sport klubu RB v kategorii 11-13 let postup na MČR zajistila Anežka Maršálková 12.-20.místo, v kategorii 14 – 16 let Berenika Jarůšková 9. – 20.místo, v kategorii 17 – 25 let Karolína Beranová 8.- 9. místo, Barbora Kuželová 11. – 15. místo.