Házenkářky Sokola Písek absolvovaly v interlize daleký trip na východní Slovensko, během kterého odehrály dva zápasy.

Ve čtvrtek dohrávaly utkání 16. kola na palubovce desátého Prešova a po nepovedeném prvním poločase prohrály 28:18 (18:7). „První poločas byl z naší strany tragický, neumím si vysvětlit, co se s holkami stalo. Ve druhé půli jsme nabádali Sáru Kovářovou, aby zkoušela střílet z větší dálky a to začalo fungovat. Naše hra se zlepšila, ale o výsledku již bylo rozhodnuto, zhodnotil zápas v Prešově lékař týmu Rudolf Žaba, podle jehož byl přitom domácí tým hratelným soupeřem.
V sobotu se hrálo kompletní 21. kolo a Písečanky se přesunuly do sousedních Michalovců, kde nastoupily proti vedoucímu celku interligy a obhájci loňského prvenství.
Zápas skončil vítězstvím domácího favorita 36:18.
Na Slovensko Jihočešky cestovaly s brankářskou dvojicí Preslová a Chalušová. Šárka Brožová tentokrát zůstala doma. Po vleklé nemoci se již cítí fit a je připravená hrát. „Už bylo na čase, táhlo se to se mnou dlouho," vysvětluje gólmanka svoji dlouhou zápasovou pauzu.
Mezitím udělala změny i ve svém osobním životě. „Odstěhovala jsem se za přítelem do Liberce. Jako Liberečák se ale vůbec necítím, zůstávám nadále Pražákem," směje se Šárka Brožová.
Bez házené ovšem zůstat nechtěla. Naopak se po dlouhé nucené přestávce potřebovala rozehrát, a proto ráda využila možnost přestoupit do Bělé pod Bezdězem, která hraje špičku druhé ligy. V Písku nyní hostuje. „Chtěla jsem hrát za oba týmy a jinak to vyřešit nešlo. Není totiž možné hostovat z vyšší soutěže do nižší," objasňuje rošádu Brožová.
V Bělé se jí líbí. S týmem pravidelně trénuje, jednou týdně jezdí také do Prahy na tréninky Písku. „Cestovat z Liberce po práci autem na tréninky je časově docela náročné. Ještě nevím, jak to budu dělat od příští sezony. To je ještě daleko," přemýšlí o své budoucnosti Brožová.
Zatím nemá jasno ani v tom, který z týmů je jí bližší. „Vyhovuje mi, že mohu hrát v Písku i v Bělé. Všude je super parta a působení v obou týmech je pro mě přínosem," odpoví Šárka Brožová diplomaticky.
Interliga a druhá liga je pochopitelně velký rozdíl. „Interliga je samozřejmě někde jinde a já jsem ráda, že v Písku o mě mají zájem a mohu zde hrát," potvrzuje Brožová.
I když druhá liga takovou kvalitu nemá, jako hvězda se Šárka Brožová v nižší soutěži rozhodně necítí. „Za Bělou jsem zatím odchytala jen tři zápasy, takže na druhou ligu si teprve zvykám," říká.
V Bělé pod Bezdězem se každopádně mladá brankářka cítí dobře. Zdejší kolektiv jí maximálně vyhovuje. „Hrají tam holky, kterým se rozpadl tým v Liberci, a proto šly hrát do Bělé. Je na nich vidět, že je házená baví a chtějí ji dělat naplno," chválí své spoluhráčky Šárka Brožová.
Nyní bude mít interliga čtrnáctidenní přestávku. Ženská reprezentace se utká v kvalifikaci na mistrovství Evropy se Srbskem. 9. března se Češky střetnou se Srbkami doma, odveta v Srbsku se odehraje 12. nebo 13. března. Místo a termín soupeř ještě upřesní.
Jisté však je, že interliga se znovu rozběhne 26. března a házenkářky Písku přivítají v domácím prostředí od 15 hodin Zoru Olomouc.