Do celkového hodnocení krajů přinesla nejvíce bodů, ke třem bronzovým medailím v kategorii jednotlivců přidala zlato a stříbro ve štafetách. Olympiáda ve Zlínském kraji potvrdila, že úroveň krasobruslení v Českých Budějovicích je v republikovém měřítku na velmi dobré úrovni.

Trenérky Bidařová a Andrejičová byly s výkony svých svěrenců právem spokojeny, i když jen kousek chyběl k zisku dalších bronzových medailí! V rychlobruslařské části trochu zklamali svými výkony hokejisté, a tak se Jihočeský kraj ocitl v hodnocení olympiády průběžně na 9. místě.

Jihočechům se ale náramně povedly páteční štafety na 16 kol v rychlobruslení. Děvčata vybojovala zlatou medaili v čase 4:01,01. Zasloužily se o ni Bořková, Mičanová, Nowická a Vonková.

Chlapci (Suchánek, Vácha, Janoušek, Pícha) se nenechali zahanbit a na závěr překvapili kolektivním výkonem, po němž se v čase 3:46:93 urputnou jízdou prodrali až ke stříbru!

MČR za dveřmi

„Těšíme se, že naši závodníci zopakují velmi dobré výkony na mistrovství České republiky, které začíná v pátek v českobudějovické Budvar aréně,“ připomíná Renata Dvořáková blížící se vrchol žactva a juniorů, kam zve diváky nejen na závody, ale i na závěrečnou nedělní exhibici (19). „Vstupné bude zdarma,“ doplňuje Dvořáková.

Výsledky krasobruslení z olympiády – ml. žákyně: 4. Bořková 67,31 (v hodnocení olympiády 3 body), ml. žáci: 3. M. Bidař 59,60 (4), st. žákyně: 4. Ludačková 81,39 (3), st. žáci: 5. Novotný 45,52 (2). Rychlobruslení – ml. žákyně na 500 m: 3. Bořková 4 body, ml. žáci: 3. Vácha 4, st. žákyně: 3. Nowická 4, sprint st. žákyně: 3. Vonková 4.