Jak vidíte postup strakonických mužů?
Domnívám se, že to je hodně velký impuls k oživení mužské složky BK Strakonice. Jsem rád, že se hráči rozhodli tuto soutěž hrát, třebaže jsem si vědom toho, že to nebude vůbec jednoduché.


Jak bude vypadat hráčský kádr?
Základ by měli tvořit ti hráči, kteří vybojovali postup. Z Českých Budějovic se vrací Tesař a Petr Janda, dále v týmu budou expísecký Jeřábek, Prokopec, Huspeka, Krejčí, Hačecký, Linhart, Brabec, Grabmüller, Kraml a Polák. Družstvo rozhodně posílí další dva navrátilci Martin Janda z Domažlic a Jan Čech z Písku. Na matriční komisi byl podán technický přestup Jakuba Diviše z Tábora. Věřím, že to dopadne dobře a to by byla opravdu velká posila.


Jaké jsou cíle?
Chceme být nejúspěšnějším jihočeským družstvem v soutěži. Stejnou hrají ještě České Budějovice a Písek.


Co příprava?
Začali jsme tréninky v závěru června a naprostá většina hráčů mě potěšila svým přístupem. Hlavní blok přípravy na ligu začne 30. července. Příprava by měla vyvrcholit na minisoustředění v Domažlicích nebo v Klatovech v termínu 24. až 26. srpna a poté by měla následovat série přípravných utkáních.


Jak bude vypadat start do vaší nové sezony?

Ostrým startem do sezony je datum 15. září, kdy doma v I.  kole Českého poháru přivítáme druholigový Slovan Bohnice. Samotný start druhé ligy je také jasný – 29. září hostíme Ústí nad Labem a o den později Teplice. Derby s Budějovicemi bude 10. listopadu a hned den nato i s Pískem.


Vaše pocity trenéra z návratu po šesti létech?

V Českých Budějovicích jsem měl tu čest trénovat dnešní prvoligové hráče Krause, Landu Englického či Procházku v soutěži o jeden stupeň vyšší. Se starším dorostem se mi podařilo vybojovat postup do závěrečného turnaje Final Four, což bylo vůbec poprvé z jihočeských družstev. Po tom všem se strašně rád vracím do strakonické sportovní haly a doufám, že se mi podaří navázat na mé předchozí úspěchy. Že hráči nezklamou mou důvěru a že se nám podaří naplnit halu při druhé lize ještě více než při červnovém exhibičním E-on utkání hvězd jihočeského basketbalu, kde mimochodem hráli čtyři z našich hráčů – Janda, Čech, Jeřábek a Diviš – a rozhodně se neztratili. A také se těším na to, že strakonické publikum nám bude pomáhat ze všech sil.