Budějovičtí handicapovaní sportovci zářili v Olomouci

České Budějovice - Jihočeští závodníci na MČR na veslařských trenažerech sbírali medaile

22.2.2011

Mistr ČR ve veslování na trenažérech Adam Šohájek.Foto: 1. CZP JČ

Mezinárodního mistrovství České republiky jízdě na veslařských trenažérech, které se konalo v neděli v Olomouci, se jihočeským sportovcům z 1. CZP JČ vydařilo.

Veslaři z Lannovy loděnice překonali české rekordy.

V kategorii intelektuálně postižených se mistrem republiky stal Adam Šohájek (3:49,8) z 1. Centra zdravotně postižených JČ na Lannově loděnici v Č. Budějovicích, na druhém místě byl Petr Benátský z Ústí nad Labem (3:50,9) a třetí místo obsadil Miloslav Malý z téhož klubu (4:14,2).

V kategorii zrakově postižených druhou příčku obsadil Michal Rokůsek z 1. CZP JČ (3:31,1). Nejsilněji obsazenou byla kategorie tělesně postižených, kterou vyhrál Martin Kukla z 1. CZP JČ (3:39,2) a obhájil tak titul mistra ČR z loňského mistrovství v Neratovicích.

V kategorii vozíčkářů vytvořili české rekordy Jakub Novák (4:05,7) a Jindra Myslíková (4:48,8) z 1. CZP JČ.

Při soutěži bylo vyhlášení vítězů čtyř kol českého poháru v této disciplíně, která se konala v Praze, Štětí, Hradci Králové a Děčíně: vyhráli Vít Hruška a Martin Kukla z 1. CZP JČ.

„Za podporu bychom rádi poděkovali našim partnerům, kterými jsou Budějovický Budvar, Robert Bosch, Jednota ČB a Rotary Klub České Budějovice,“ vzkazuje trenér a ředitel 1. CZP JČ Jiří Smékal.

Autor: Luděk Švejcar

22.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Při střetu dvou aut na Strakonicku zemřel jeden z řidičů

„Vrchní, prchni!“ po letech. Číšník si nechával tržbu

V ZVVZ vyrobili učni betlém pro Písek

Milevsko, Písek - Svatá rodina vytvořenáv Milevsku bude stát v Písku na parkánech.

Na adventním náměstí již voní punč a skořice

České Budějovice - Náměstí Přemysla Otakara II. bylo v pátek dopoledne plné lidí. Někteří stánkaři jeli naplno, jiní ještě přitloukali, vybalovali, osvětlovali a aranžovali.

OBRAZEM: Jubileum. Paní Marie Kašková slaví sto let

Jindřichův Hradec/VIDEO/ - V pátek dopoledne vyrazili zástupci vedení města s gratulacemi za jubilantkou Marií Kaškovou.