Už nebude kapitánem a hrajícím asistentem. Ale skautem a asistentem trenéra Petra Broma. Stanislav Pochop ve 43 letech končí profesionální hráčskou kariéru.

Jak vůbec vznikla tato varianta?
Dohodli jsme se, byla to spíše iniciativa z klubu. Nebyl jsem proti, už po těch letech jsem viděl, že bych mohl být mužstvu více prospěšnější jako trenér. Letošní sezona mě v tom utvrdila. Už jsem nepodával takové výkony, na které jsem byl zvyklý a které jsem si představoval, že přijdou.

Už jste neuvažoval, že byste pokračoval v jiném klubu?
Vůbec. Po zápase s Příbramí se mě sice ptal trenér Svoboda, jestli nechci u nich hrát. Řekl jsem, že pokud mi nabídnou v Jihostroji uplatnění, tak bych s hraním skončil.

Co očekáváte od nové práce?
Bude to pro mě nová výzva jak být platný ne jen jako hráč. Teď už v nové roli druhého trenéra. Moje funkce a role druhého trenéra si budeme muset ještě ujasnit, říct si, jak bychom si spolupráci představovali. Myslím, že s trenérem Bromem se znám dlouhou dobu, takže naše spolupráce bude jistě fungovat.

Změní se váš přístup k hráčům?
Asi by měl. Nevím, do jaké míry toho budu schopen, ale doufám, že naše kamarádské vztahy budou trvat dál. Ale je jasné, že je budu muset z pozice druhého trenéra nutit do trénování, být více kritický. Jako hráč jsem hlavně povzbuzoval, snažil se, aby tým šlapal. Ale zevnitř týmu. Teď už budu za lajnou a budu mít větší odstup od hráčů.