Zkušený boxer je ze svého působení v boxerské extralize velice populární i na jihu Čech, kde patří mezi velké opory Samsonu Č. Budějovice.

Minulý víkend Bursa zazářil v Plzni v jednom z nejlepších a nejkvalitnějších profesionálních galavečerů v České republice. V jednom ze superfightů se utkal s ruským zápasníkem Evgeny Nikulkinem v zápase na 3x3 minuty ve stylu kickbox lowkick.

Ruského bijce předcházela pověst rychlého a tvrdého bojovníka, což předváděl hned v prvním kole. „Byť se jednalo o kovaného thaiboxera, snažil se více boxovat než kopat. To se mu stalo osudným,“ přiblížil v rozhovoru pro Plzeňský deník Vít Masopust z lovosického Schejbal Gymu.

„I když Jirku v prvním kole několikrát přesně trefil, ten mu oplácel stejnou mincí, ale tvrdšími údery,“ uvedl a dodal, že v polovině druhého kola spustil Bursa svůj kulomet tvrdých úderů. „Ty soupeři nejen způsobily tržnou ránu v obličeji, ale také jím navíc tak otřásly, že když rozhodčí oba zápasníky po držení od sebe oddělil, Rus jen kroutil hlavou a nechtěl už dál pokračovat. Bursa mu dokonale předvedl, že se mu nadarmo neříká také lovosické kladivo,“ nešetřil Vít Masopust chválou na boxera Samsonu.

„Jirka všem kritikům dokázal, že má stále co ukázat. Hala se otřásala v základech pod řevem fanoušků, když jim po zápase děkoval a oslavoval s nimi famózní vítězství. Byl jsem u všech jeho tuzemských zápasů, ale takhle lidi řvát, to jsem ještě nikdy nezažil. Byl to úžasný zážitek,“ uzavřel Vít Masopust.