Běžkyně Hana Homolková byla v letošním roce neporazitelná. Na Mattoni 1/2Maraton České Budějovice si připsala čtvrté vítězství a získala tak korunu EuroHeroes Challenge. „Bylo to trošku náročnější, protože dost foukalo, navíc už mám docela unavené nohy vzhledem k tomu, že běžecká sezona už pomalu končí,“ prohlásila v cíli Homolková, která předvedla čas 1:18:51. Mezi muži byl v posledním letošním závodě série RunCzech nejrychlejší Vít Pavlišta. Celkem se zúčastnilo skoro 3000 běžců.

Matonni půlmaraton České BudějoviceMatonni půlmaraton České BudějoviceZdroj: Foto: Deník/ RunCzech

Že bylo chladnější počasí, foukalo… Nevadí. Nadšení běžci zcela obsadili Náměstí Přemysla Otakara II. „Velice nás těší, že se do hlavního závodu zapojilo 1800 běžců a bylo vyprodáno. Velký zájem je také o dm rodinný běh, do kterého se zapojila tisícovka lidí, převážně rodiče s dětmi. Zakončení sezony nemohlo dopadnout lépe,“ dodal Carlo Capalbo, prezident závodů RunCzech.

Hlavní příběh Mattoni 1/2Maraton České Budějovice byl jasný – podaří se Homolkové získat po výhrách v Karlových Varech, v Olomouci i v Ústí nad Labem čtvrtý titul? Letošní královna svoji suverenitu nakonec uhájila. „Fanoušci byli super, podobná atmosféra jako v Karlových Varech mě hnala do cíle,“ pochvalovala si Homolková. „Na trati byla spousta rovinek a kdyby nefoukalo, tak se tu dá zaběhnout fakt skvělý čas. Navíc České Budějovice jsou opravdu krásné město.“

Mistry ČR jsou Ledenice
Žraloci jsou mistři. Vyhráli extraligu v roce 2021. Titul je v Ledenicích

Pro Homolkovou to byl poslední letošní půlmaraton. „Teď plánuju dva týdny totální odpočinek, jelikož musím vyléčit svalové zranění a poté začne všeobecná příprava v tělocvičně,“ prohlásila úspěšná běžkyně, která by ráda odjela během zimy na soustředění. „Musím na to někde sehnat finance, minulý rok jsem byla na Tenerife a bylo to tam super. Lákalo by mě Maroko a mám známého v Kapském městě, takže možná něco z toho dopadne.“

Mezi muži se na trati představili čeští elitní běžci Jiří Homoláč a Vít Pavlišta. Nejrychlejší byl Pavlišta s časem 1:06:51, na druhém místě byl Homoláč a třetí doběhl Ondřej Fejfar. Na své si v Českých Budějovicích přišli také diváci, pro které byl připraven doprovodný program od partnerů RunCzech. Navíc každý běžec dostal online diplom, speciální finišerské triko a po doběhu také medaili.

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice, muži: 1. Vít Pavlišta (AC Slovan Liberec, z.s.) 1:06:51, 2. Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno) 1:07:34, 3. Ondřej Fejfar (AK Kroměříž) 1:07:42. Ženy: 1. Hana Homolková (AK ŠKODA PLZEŇ) 1:18:51, 2. Valerie Soukupová (SK STUDENEC) 1:19:04, 3. Petra Pastorová (Maraton klub Seitl Ostrava) 1:19:21. (jiriuhlir)