Severomoravané dokázali na své palubovce Jihočechy jasně přehrát, zvítězili tam za 85 minut 3:0. Ostrava má ve svém středu reprezentanty Sedláčka a Janků, kteří spolu s Dvořákem zatěžovali bodové konto Jihostroje nejvíc. Jihostroj stále hledá herní pohodu, pětisetová prohra v Příbrami asi nadělala vrásky trenérovi domácích, ale před svými příznivci se Jihočeši chtějí vždy vytáhnout a udržet domácí neporazitelnost.

Ostrava začala velmi bojovně a hráči se obětavě vrhali i po ztracených míčích, ovšem domácí si svou koncentrovanou hrou hned na úvod zápasu vytvořili tříbodový náskok 9:6, který postupně navyšovali zejména nekompromisním útokem 19:15. I když se hosté snažili koncovku setu zdramatizovat, Jihostroj nepolevil a zaslouženě vyhrál první sadu 25:22.

Od začátku druhého setu byly k vidění krásné výměny na obou stranách, oba týmy držely kvalitní servis a dlouho se přetahovaly o jednobodové vedení. Až za stavu 15:15 se Českým Budějovicím podařilo dvakrát po sobě zablokovat ostravského univerzála a odskočit o dva body. Slezané se ovšem nevzdávali, bojovnou hrou a několika přímými body z podání se dostali do vedení a pohodlně si došli pro druhý set 25:20.

Po nevydařené koncovce trenér domácích pozměnil sestavu a na hřiště poslal blokaře Toduu a smečaře Filu. Změna znovu oživila výkon Jihočechů a výbornými zákroky v poli získávali zpět převahu, za stavu 11:7 byl trenér Václavík nucen vzít už druhý oddechový čas. Rozjeté Budějovice měly celou dobu navrch a tentokrát si náskok pohlídaly 25:20.

Ostrava, která den před tím v Kladně zvítězila 3:2, jako by měla sil dost a chtěla si opět zahrát pět setů. Do čtvrté sady vletěla jako vyměněná a rázem vedla 10:3. René Dvořák poslal na hřiště Šotolu místo Křesťana, ale domácím se ani tak nedařilo najít ztracený rytmus a po odehraných dvou hodinách si tak fanoušci museli ještě na konečný výsledek počkat 16:25.

Českobudějovické hráče prohraný set nakopl a od prvního balonu dávali do hry maximum, úplně jiným herním projevem než v předešlé sadě se dostali do vedení, tým povzbuzovala celá hala a hnala Jihočechy k vítězství 15:12.

Jihostroj České Budějovice – VK Ostrava 3:2 (22, -20, 20, -16, 12 ) čas: 135 minut, rozhodčí: Buchar, Krtička, diváků: 1100.

České Budějovice: Michálek, Ondrovič, Křesťan, Mečkarov, Mach, de Amo (Fila, Šotola, Todua) – libero Kryštof. Trenér: René Dvořák.

Ostrava: Janků, Sedláček, Dvořák, Podlesny, Ihnát, Marcyniak – libero Sobczak (Štefko, Bauman). Trenér: Jan Václavík .