Jihostroj – Dukla.

Č. Budějovice – Liberec.

Fanoušci vyprodali Sportovní halu už v pátek.

Hodinu a půl před začátkem utkání byla místa zaplněná, hráči ještě ani nedorazili na rozcvičku a v hale nebylo téměř k hnutí.

Od první výměny bylo na každém úderu znát, že už není kam couvnout.

Jihočechy hnala za úspěchem úžasná atmosféra. Takovou pamatuje v této hale jenom málokdo.

První bod posledního finálového zápasu putoval do Liberce, ale Dukla se prosadil až při druhém útoku, Filip Křesťan skvěle v poli „vyčapal“ Štokra a ukázal jasně, že hvězda extraligy nebude mít v žádném případě jednoduchou práci. V úvodu prvního setu byla Dukla ve vedení. Sice o bod, ale přece. Hodně nahrávek dostával Jan Štokr. A vedl si výborně.

Domácí trenér René Dvořák vrátil do základní sestavy Australana Staplese, který ještě ve středu ležel v posteli s horečkami. Severočeši udržovali mírný odstup, ale do koncovky vlétly oba celky za vyrovnaného stavu: 20:20.

Úvodní set na svoji stranu přetlačili Jihočeši, kteří vedli 24:22 a druhý setbol proměnil Staples: 25:23.

Ve druhém setu se Liberečtí v úvodu zase odpoutali o dva body (2:4). Za stavu 3:6 trenér Dvořák prostřídal univerzály, za Křesťana povolal do bitvy Šotolu. Michálek vracel svůj tým do hry esem a Mach blokem: 9:9. Dukla ztratila náskok i v koncovce a obětavost pomohla k vítězství v setu českobudějovickému Jihostroji. Hráči se překonávali, Šotola přidal eso a stav se zastavil na 25:21.

Jihostroj otočil i nepříznivý průběh třetího setu a má 10. titul v historii klubu!

Jihostroj – Liberec 3:0 (23,21, 20), rozhodčí Krtička, Rychlík – Sokol, Novotný, Biskup, Petrovič. Delegát: Labašta. Diváků: 3560. Jihostroj ČB: de Amo, Křesťan, Todua, Mach, Staples, Michálek – Kryštof (Fila, Šotola). Trenér Dvořák. Série 3:0.