V enduru zvládl výborně první závod mistrovství Evropy ve Francii. V nejsilnější třídě E3 obsadil v obou dnech výborné druhé místo a stejná pozice mu patří i v průběžné klasifikaci.

V úvodní etapě sahal dokonce po prvenství, které mu tentokrát doslova proklouzlo mezi prsty. „Sobotní etapu jsem vyhrál. Později ale kvůli problémům s časomírou anulovali jednu rychlostní vložku, takže jsem skončil o pouhou vteřinu druhý,“ vysvětluje. Jako křivdu to ale prý nebral. „Vzal jsem to tak, jak to přišlo,“ pokrčí rameny.

Druhý den sváděl Jihočech urputnou bitvu o vítězství se Slovákem Kapajčíkem. „Celý den jsme se přetahovali o vteřiny. Před posledním rychlostním testem jsem měl náskok vteřinu a půl, ale porazil mě o čtyři vteřiny, takže jsem skončil zase těsně druhý,“ vrací se k dramatickému průběhu závodu ve Francii.

Dvě druhá místa považuje Čadek za výborný vstup do sezony. „V celkovém pořadí ztrácím jediný bod na vedoucího jezdce z Francie, na třetí místo mám náskok čtyř bodů,“ pochvaluje si, jak jsou rozdány karty po prvním závodě. Navíc je Čadek celkově čtvrtý v absolutním pořadí. „Byl to povedený vstup do šampionátu,“ chválí si.

Druhý závod čtyřdílného seriálu se jede koncem června v Polsku.

Na domácí soutěžácké scéně vládne Čadek zcela neochvějně již třetí sezonu. Také letos vstoupil vítězně do domácího šampionátu, když vyhrál úvodní závod v Orlové. „Měl jsem vždy náskok kolem dvou minut, což je opravdu velký rozdíl,“ netají se tím, že český šampionát v enduru nemá moc velkou kvalitu.

Další závod mistrovství republiky se jede až v červenci Šumperku.

Čadkovou srdeční záležitostí je ale motokros, kterému se věnuje hlavní část své kariéry. A také zde se mu letos daří velice dobře. Na prvním závodě mezinárodního mistrovství republiky v Pacově obsadil v mimořádně nabité konkurenci třídy open dvakrát šesté místo a celkově mu patří pátá příčka.
Výsledek mohl být ještě lepší, ale Čadek doplatil na horší starty. „To byla škoda. Díval jsem se na fotografie ze startu a v první jízdě jsem začínal až ve druhé polovině jezdeckého pole. Sice se mi to podařilo dotáhnout, ale potřeboval bych odstartovat s těmi nejlepšími,“ přeje si.

Domácí šampionát motokrosařů letos výrazně zkvalitnila účast zahraničních jezdců. Maďar Németh vyhrál suverénně obě jízdy třídy open. „Znám ho už dlouho. Kdyby měl patřičné zázemí, tak jezdí do desítky v mistrovství světa nejsilnější třídy MX1. Ale kvalitní jsou i Rakušané a další jezdci. Naše mistrovství má vysokou úroveň,“ přikývne.

Druhý závod domácího šampionátu se jede v neděli ve Stříbře a Čadek před ním má dobrou formu. Tu potvrdil vítězstvím na krajském přeboru v Netolicích, kde bez problémů porazil i svého dlouholetého rivala Petra Masaříka. „Rozjeté to mám dobře. Do Stříbra se těším a chtěl bych tam tu špičku zase pozlobit. Je tam tvrdá a rychlá trať, na které se mi vždycky docela dařilo. Bral bych opět umístění do pátého místa,“ naznačuje své cíle pro nedělní klání.

Svého přestupu do nejsilnější kubatury v žádném případě nelituje. „Na menší motorku už jsem byl dost těžký a a měl jsem problémy na ní odstartovat. Větší obsah mi sedí. Na motokrosu i v enduru,“ pochvaluje si. „Navíc open je u nás top třída je dobré pohybovat se v ní na špici,“ tvrdí.

Kompletní seriál MR v motokrosu ale Čadek neabsolvuje. „Třetí závod v Kramolíně se kryje s mistrovství Evropy v enduru v Polsku. Už dopředu bylo domluvené, že pojedu právě tam,“ vysvětluje. „Mám dohodu s vedením týmu, že pokud se mi podaří udělat titul mistra Evropy v enduru, příští rok bych se opět zaměřil výhradně na motokros,“ prozrazuje malinko ze zákulisí týmu.

Letošní sezonu absolvuje ve spojeném týmu Speed Moto SKMP, kde je absolutně spokojen. „Oba týmy se před sezonou spojily a podmínky mám opravdu super. To je také jeden z důvodů, proč se mi zatím tak daří. Trénuji naplno, jsem v pohodě a těším se na další závody,“ vzkazuje svým soupeřům.