Klub vyhověl jeho podmínkám, které se týkaly především Čajanovy rodiny. Vždy totiž musel za manželkou a dětmi dojíždět do Zlína, nyní jej tak čeká výběr bytu pod Černou věží. Nezlákala ho ani nabídka z druhé francozské ligy, v případě neúspěšného jednání měl jisté místo ve Zlíně. „Podmínky ve Francii byly lepší, ale ne o tolik, abych tam tahal rodinu a dvě děti. Kdybych byl sám, tak bych to zkusil. Ale měl jsem prioritu hrát v Budějovicích nebo ve Zlíně,“ říká čtyřiatřicetletý smečař Jihostroje.

Dříve se do jednání zapojila i Opava, ta ale nyní v extralize kvůli nedostatku finančních zdrojů končí. „Co jsem slyšel, je to hotová věc. Peníze nesehnali, tak jednání padlo. Hráči Opavy teď začínají jednat s ostatními kluby,“ tvrdí Čajan.

Jeho kolega na smečařském postu Vojtěch Zach mezitím odletěl do Belgie na zkoušku do klubu, který právě postoupil do tamější nejvyšší soutěže. „Byl tam už loni, měli o něj zájem, ale to měl ještě smlouvu,“ konstatuje. I Argentinec Diego Bonini shání angažmá. S klubem se dohodl na podmínkách, jeho manažer mu ale shání „práci“ v Itálii, Francii nebo Španělsku. „Tam by šel nejraději. Když ale nic nesežene, vrátí se sem,“ dodává bývalý slovenský reprezentant.

Bonini by se měl do 10. června vyjádřit, zda zůstane nebo odejde za lepším. A nahrávač Michal Sládeček má jednat o svém setrvání či odchodu do zahraničí s prezidentem VK Jihostroj ČB Janem Divišem ve středu v 9 hodin ráno.